Pesti Srácok

1,1 millió eurót találtak egy szír bevándorló autójában a passaui határnál

1,1 millió eurót találtak egy szír bevándorló autójában a passaui határnál

1,1 millió eurót, azaz 370 millió forintnak megfelelő készpénzt találtak a bajor rendőrök egy Audiban, amely az osztrák határ felé tartott az A3-as autópályán. Az autót egy szír férfi vezette, mellette egy marokkói nő ült. A 25 éves férfi ellen már korábban volt rendőrségi eljárás. A bankjegyeket lefoglalták, a hatóságok pénzmosás gyanújával nyomoznak. Az eset még februárban történt, a hír azonban csak most jelent meg a magyar sajtóban.

A Ripost közölte pénteken reggel, hogy 370 millió forintnyi készpénzt találtak egy szíriai migránsnál az A3-as autópályán. Azt írják, hogy a bajor rendőrök átvizsgálták az Ausztria felé tartó Audit, amelyben több rejtekhelyet is találtak, ezekben pedig nagy mennyiségű, kis címletű készpénz volt. Erősítést kértek, egy bankjegy-kereső kutyát is hoztak a helyszínre, így összesen 1,1 millió eurónyi (kb. 370 millió forint) készpénzt foglaltak le. Az autót vezető 25 éves szír férfi ellen – mint írják – korábban kábítószerbirtoklás miatt folytattak eljárást. A rendőrség nem tartja kizártnak, hogy ez a pénz is hasonló ügyletekből származik. Az ügyészség szerint pénzmosás gyanúja is fennáll.

Német nyelvű portálokon megtaláltuk az eredeti hírt is. A német sajtó február 22-én számolt be róla, hogy egy nappal korábban, február 21-én a passaui határátkelőnél hagyományos járműellenőrzés során bukkantak rá a bankjegyekre a passaui határrendészek. Az autóban utazó két személy utazásuk okáról és céljáról is ellentmondásosan nyilatkozott. A pénzt lefoglalták. A fiatalok szabadlábon védekezhetnek. A passaui hatóságok többek között pénzmosás gyanújával nyomoznak.

Forrás: Ripost/Ingostadt-today.de; Vezető kép: Polizei Passau

PestiSracok facebook image
Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!