Pesti Srácok

A Lánchíd Palotába költözik a Nemzetközi Beruházási Bank

A Lánchíd Palotába költözik a Nemzetközi Beruházási Bank

A Nemzetközi Beruházási Bank (NBB) és a DÖB-68 Zrt. aláírta a Fő utca 1. sz. alatt található Lánchíd Palota épületének Bank általi felvásárlásával kapcsolatos dokumentumokat 2020. március 24-én - írja a Portfolio.hu. Budapest ikonikus épülete csaknem 9 milliárd forintért kelt el. Nyikolaj Koszov az NBB igazgatótanácsának elnöke közölte, hogy székhelyüket még az idén áthelyezik a Lánchíd lábánál álló épületbe.

Az már hónapok óta tudott, hogy a Nemzetközi Beruházási Bank Budapestre tenné át a székhelyét. Erről még decemberben hozott döntést a pénzintézet és a magyar kormány. Varga Mihály pénzügyminiszter februárban jelentette be a részleteket. Azt mondta, hogy az NBB lépése tovább erősíti Magyarország és Budapest nemzetközi pénzügyi központi szerepét, továbbá számtalan lehetőséget teremt a hazai gazdasági és pénzügyi szereplőknek egyaránt.

Az NBB és (Nobilis Kristóf érdekeltségébe tartozó) Döb-68 Zrt. most közös közleményükben tudatták, aláírták a Lánchíd Palota felvásárlásról szóló papírokat. A székhely áthelyezésére pedig még az idei évben pontot tennének.

PestiSracok facebook image

A Lánchíd Palota éppen tavalyhoz 150 évre épült, Ybl Miklós tervei alapján, a Lánchíd Társulat, a Lánchidat építő és üzemeltető vállalat székházának. Ennek alkalmából a neves épületről a PestBuda.hu történelmi portál emlékezett meg egy történeti összefoglalóval.

Portfolio.hu, Vezető kép: PestBuda.hu/Both Balázs

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!