Pesti Srácok

nemzetközi beruházási bank

Ál-szimpátiatüntetés az „ukránok mellett” – Mások szenvedéséből próbál szavazatokat nyerni az ellenzék (Galéria+videó)

SSSzalai Szilárd Magyar ugar 2022 március 2.
Ahogy a koronavírus-járvány idején, úgy az ukrán háború alatt is egy katasztrófából akarnak hasznot húzni a halál balos vámszedői. Márki-Zay Péter ugyanis az ukrajnai háború borzalmait némi szavazat reményében szóban Magyarországra importálta az utóbbi napokban, rendszeresen a kormányt felelőssé téve a konfliktus kirobbanásáért. Most azonban valami átfordult a kapitányban: az ellenzék a Clark Ádám térre meghirdetett, névben Ukrajna melletti – valójában Orbán Viktor elleni – tüntetésén Márki-Zay Péter kedden kijelentette: „nem fogják ukrán vérrel az égre festeni, hogy Orbán takarodj!”, vagyis többet támadja a kormányt, ha az az ellenzék által helyesnek vélt lépéseket teszi az ukrán–orosz konfliktusban. Miért, eddig csak dafke ellenkeztek? Oh! Helyette a kapitány két fronton is meghirdette az offenzívát: minden eddigi állítását felülírva kijelentette, hogy leállítaná Paks 2-t, valamint a jobboldali média ellen is hadjáratot indított. Követőire is átragadt a kapitány vérbolsi „harcos” mentalitása, a szólásszabadság lelkes pártolói pedig vezérükre rímelve inzultálták a Pesti TV stábját. Teljes ideológiai káosz, a felkészültséget helyettesítő frusztráció: így tüntetett az ellenzék a Nemzetközi Befektetési Bank ellen.
Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!