Pesti Srácok

Az EP szocialista elnökének, az olasz Sassolinak végképp elment az esze: szerinte Európa most azt mutatta meg a járvány alatt, hogy egységes és kész lépni

Az EP szocialista elnökének, az olasz Sassolinak végképp elment az esze: szerinte Európa most azt mutatta meg a járvány alatt, hogy egységes és kész lépni

„Európa kiigazítja a COVID-19 válság kapcsán előtörő nemzeti önzést és a tagállami kormányok közötti egyeztetés hiányát. Az Európai Tanács rendkívüli ülésén zöld utat adtak a Parlament által is támogatott bizottsági javaslatnak a vírus terjedésének megfékezésére és a rászoruló országok megsegítésére – írja az Európa Parlament sajtóközleménye, ami tökéletes alapanyaga lehetne egy bunkeres videónak.

Az Európai Parlament elnöke, David Sassoli az alábbiakat nyilatkozta az Európai Tanács keddi rendkívüli ülését követően: „Európa kiigazítja a COVID-19 válság kapcsán előtörő nemzeti önzést és a tagállami kormányok közötti egyeztetés hiányát. Az Európai Tanács rendkívüli ülésén ma zöld utat adtak a Parlament által is támogatott bizottsági javaslatnak a vírus terjedésének megfékezésére és a rászoruló országok megsegítésére.”

Kitartás, kedves uniós polgárok, már nem tart sokáig az ellenállás, győzni fogunk! Csak verni kell az asztalt és tologatni a képzelt hadseregeket!

Így folytatódik a győzelmi beszámolónak szánt sajtóközlemény:

PestiSracok facebook image

„Végre valódi szolidaritást mutatunk: elsőbbséget élvezve jutnak el a megfelelő helyre az orvosi berendezések, megvédjük az áruk szabad áramlását az Unióban, és a családok és a vállalkozások is hozzájutnak az első jelentős támogatáshoz. Végre megjelent a színen az egységes és cselekvésre kész Európa, amely szembenéz a drámai kihívással. Mindnyájan egy családot alkotunk Európában: senkit sem hagyunk magára, és senkinek nem kell egyedül megküzdenie a nehézségekkel. Az Európai Parlament is készen áll arra, hogy saját feladata elvégzésével kivegye a részét a munkából az európaiak élete és megélhetése védelmében. Nem adjuk fel, hogy európaiként élhessünk.”

A valóság, ami nem homályosíthatja el Sassoli ideológiáját, viszont arra mutat, hogy a tagállami önzés a járvány első jelére felülírta a sosem létezett európai szolidaritást. Az Unió országai lezárták határaikat, nem szállítanak egymásnak egészségügyi felszerelést, sőt, a kikötőikben talált más tagállamok által korábban megrendelt és kifizetett eszközöket is képesek voltak lefoglalni.

Íme egy példa a nagyszerű európai szolidaritásból, ami olyan, mint a szárnyas kapu volt 2015-ben – valamiért kerítésként viselkedik.
https://korkep.sk/cikkek/mindennapjaink/2020/03/11/nemetorszag-feltartoztatja-az-exportra-szant-vedofelszereleseket-a-felhaborodasnal-csak-az-aggodalmak-nagyobbak/

Ajánljuk még

"Büszke vagyok rá, hogy pályafutásom során nem tettem rosszat egy kollégámnak sem" - A születésnapos Stefka István a Polbeatben

‎Polbeat 2023 június 10.
Rendhagyó Polbeatet szerveztünk Stefka István 80. születésnapjára a Revolution '56 Szabadságharcos Sörözőbe, ahol a PestiSrácok.hu-s csapat mellett Stefka régi barátja és harcostársa, Alexa Károly irodalomtörténész, író, illetve a konzervatív televíziózás nagy, a rendszerváltoztatás utáni - a Horn-Kuncze-kormány által teljesen felszámolt - korszakának két jeles alakja (egyben az ünnepelt akkori munkatársa), Mátyássy Andrea és Dézsy Zoltán is elmondta méltatását, visszaemlékezését. Megszólalt továbbá Stefka István felesége, Naszályi Kornélia és egyik lánya, Stefka Nóra, továbbá Ambrózy Áron, Szabó Gergő és Szalai Szilárd. A Huth Gergely által celebrált rendkívüli adást végül egy fergeteges köszöntés követte, a tortát és a pezsgőt Stefka István kedvenc együttesének, az AC/DC-nek a dübörgésére hozták be a kollégák.

A patriotizmus maga a lázadás - Lajkó Fanni és Szűcs Gábor a Polbeatben

‎Polbeat 2024 december 16.
A mai világ arról szól, hogy egyáltalán ne legyenek nemzetek, ebben pedig a patriotizmus eszméje maga a lázadás. Nemigen maradt olyan uniós tagállam, ahol annyira hazaszeretők az emberek, mint mi, magyarok. Szerencsések vagyunk, hiszen Nyugat-Európában már kevert a társadalom, s lényegében nincs az embereknek nemzettudata - mondta a Polbeat című műsorunkban Lajkó Fanni, jogász az Alapjogokért Központ elemzője, aki másik vendégünkhöz, Szűcs Gábor jogász-elemzőhöz hasonlóan a Nemzeti Ellenállás Mozgalom alapító tagja. Szűcs Gábor ugyanerről így fogalmazott: nem elég önmagában, ha politikusok állnak ki egy ügy mellett, "nekünk is meg kell mutatni, hogy mi a fontos, mert a mi életünkről van szó". Huth Gergely kérdéseire elhangzott az is: Magyar Péter csak epizódszereplő lehet, előbb-utóbb el fog bukni és ezt ő is érzi.