Pesti Srácok

Már a Szent László Kórházban vizsgálják a holland férfit

Már a Szent László Kórházban vizsgálják a holland férfit

Már a Szent László Kórházban vizsgálják azt a holland férfit, aki elmondása szerint két hete, Hollandiában kapcsolatba került egy fertőzöttel és most rosszul érzi magát.

A 40 éves holland férfi a mai napon reggel 9 órakor jelentkezett a Budapest XVIII. kerületi, Thököly út 3. szám alatti szakrendelőben orvosi vizsgálatra; ott elmondta, hogy körülbelül két hete, Hollandiában kapcsolatba került egy új koronavírussal fertőzött beteggel. Orvosi ellátást azért kér, mert rosszul érezte magát és lázas volt. A kezelőorvosa ott tájékoztatta, hogy karanténba kell vonulnia; a férfi erre elhagyta a rendelőt, majd 14 óra 20 perckor ellátásra jelentkezett a Szent László Kórházban. Vizsgálata folyamatban van.

Forrás: Magyar Nemzet; Fotó: MTI/EPA/Featurechina/Cseng Jüan

PestiSracok facebook image

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!