Pesti Srácok

68 új esettel 2000 közelében a koronavírus fertőzöttek száma

68 új esettel 2000 közelében a koronavírus fertőzöttek száma

Hétfőre 68 új koronavírusos beteget regisztráltak, ezzel a fertőzöttek száma 1984-re nőtt hazánkban. Elhunyt újabb 10 idős krónikus beteg. Ezzel 199 főre emelkedett az elhunytak száma, 267-en pedig már gyógyultan távoztak a kórházból - derül ki a kormányzati tájékoztató portál legfrissebb adataiból.

Újabb magyar állampolgároknál mutatták ki az új koronavírus-fertőzést (COVID-19), ezzel 1984 főre nőtt a hazánkban beazonosított fertőzöttek száma - olvasható a központi közleményben. 811 koronavírusos beteget ápolnak kórházban, 60-an vannak lélegeztetőgépen. A betegek számának növekedése miatt a kórházak országszerte növelik ágykapacitásaikat készülve a tömeges megbetegedések fázisára.

Budapesten a regisztrált fertőzöttek száma átlépte az 1000-es lélekhatárt, hétfőn reggel a fővárosban összesen 1002 COVID beteget tartanak nyilván. A megyék közül továbbra is az ország középső és határ menti megyéiben a legmagasabb a betegszám: Pest megye: 286, Fejér megye 159, Győr-Moson-Sopron megye 64, Csongrád megye 57, Borsod-Abaúj-Zemplén 53, Szabolcs-Szatmár Bereg 43.

A legkevesebb fertőzöttet, összesen 13-at Békés megyében jegyzik. Beszédes szám, hogy Veszprém megye sokáig az élen járt, a járvány kezdetén sokáig itt volt a legkevesebb az igazolt fertőzött, Veszprém megye most igaz holtversenyben de a hatodik helyen áll a sorban, 43 igazolt beteggel. Ebben közrejátszhat, hogy a korlátozások ellenére akár a múlt hétvégén, most is százával kellett hazaküldeniük a rendőröknek az embereket a Balatonról.

PestiSracok facebook image
Ajánljuk még

„Sok zenekar szeretne ekkora szubkultúrának játszani” – Petrás János és Bäck Zoltán, a Kárpátia tagjai a Polbeatben

‎Polbeat 2023 január 24.
Petrás János, a zenekar énekes–szövegírója, és Bäck Zoltán gitáros már régi vendégek a köreinkben. Petrás a PestiSrácokon osztotta ki a Gyurcsánnyal szövetkező Jobbikot, itt méltatta a koronavírus-járványban hősként helytálló ápolókat és szintén a PS-en követelte, hogy fosszák meg magyar állampolgárságuktól a hazát eláruló momentumosokat, míg Bäck a Halhatatlanok napja című megemlékezésünkön szólalt fel korábban, az ’56-os hősök bátorságát hangoztatva. Vésey Kovács László és Ambrózy Áron most a csapat körül kialakult „k*rva nagy szubkultúráról”, a készülő lemezükről, az ún. nemzeti rockról és a környező államokban támadt nehézségeikről beszélgetett a két zenésszel, de persze a politikai kitekintés is belefért a programba.