Pesti Srácok

Az Index 20 perces főpolgármesteri siránkozást közvetített interjú címszó alatt

Az Index 20 perces főpolgármesteri siránkozást közvetített interjú címszó alatt

A főpolgármester az Index élő adásában válaszolt a nem túl izzasztó kérdésekre a Pesti úti idősek otthonával kapcsolatban. Mint ismert, a főváros által fenntartott intézményből már több, mint 200 igazolt koronavírusos beteg került kórházba, közülük pedig tíz ember bele is halt a fertőzésbe. Az alig húsz perces "interjúban" bár új információ nem hangzott el, de legalább a főpolgármester mentális egészségére jó hatással lehetett, hogy végre zavartalanul kipanaszkodhatta magát. Élt is a lehetőséggel.

Bravúros főpolgármesteri interjút láthattunk az Indexen, ahol élő adásban sikerült húsz percen keresztül beszélni a semmiről. Bár tény, hogy legalább az kiderült: a felelős városvezető döntően a sajtóból értesül a hírekről és fejleményekről. Karácsony Gergely kihasználta a kínálkozó lehetőséget és hosszas sopánkodásba kezdett arról, mennyire nincs információáramlás, nem tájékoztatják megfelelően és ezért ő nem tehet semmiről. Pláne nem a Pesti úti idősek otthonában történtekről. Ezzel kapcsolatban kiemelte: a főváros dolga, hogy fenntartsa az intézményeket, amit ők persze meg is tettek, még akkor is, ha a kiszivárgott információk szerint régóta nem járt orvos a Pesti úti Idősek Otthonában. (valamint rossz és lejárt szerekkel takarítottak és több más hasonló esemény is napvilágra került.)

– mondta Karácsony Gergely, aki többször aláhúzta azt is, hogy ő igazán konstruktív próbál lenni, de jaj, a kormány mindig támadja őt. Pedig ő tényleg nem tehet semmiről, hiába szajkózza ezt a jobboldali média. Az Index megkérdezte arról is, hogy a központi készletből kapott-e a főváros, mire a városvezető a jó alaposan betanult mantrával válaszolt: "jaj, alig valami jön, nem segítenek", stb. stb., de végül nem bírta tovább és csak kibökte, hogy na jó, azért jönnek a védőfelszerelések, amikért hálás és köszöni szépen. A húsvéti hosszú hétvégén bevezetett szigorításokkal kapcsolatban Karácsony Gergely úgy fogalmazott: Budapest jól vizsgázott és köszöni a fővárosiak türelmét és megértését.

PestiSracok facebook image

– zárta az interjút a láthatóan nem túl üde főpolgármester.

Ajánljuk még

„Sok zenekar szeretne ekkora szubkultúrának játszani” – Petrás János és Bäck Zoltán, a Kárpátia tagjai a Polbeatben

‎Polbeat 2023 január 24.
Petrás János, a zenekar énekes–szövegírója, és Bäck Zoltán gitáros már régi vendégek a köreinkben. Petrás a PestiSrácokon osztotta ki a Gyurcsánnyal szövetkező Jobbikot, itt méltatta a koronavírus-járványban hősként helytálló ápolókat és szintén a PS-en követelte, hogy fosszák meg magyar állampolgárságuktól a hazát eláruló momentumosokat, míg Bäck a Halhatatlanok napja című megemlékezésünkön szólalt fel korábban, az ’56-os hősök bátorságát hangoztatva. Vésey Kovács László és Ambrózy Áron most a csapat körül kialakult „k*rva nagy szubkultúráról”, a készülő lemezükről, az ún. nemzeti rockról és a környező államokban támadt nehézségeikről beszélgetett a két zenésszel, de persze a politikai kitekintés is belefért a programba.