Pesti Srácok

Donald Tusk újból nekiment Orbán Viktornak, akit le is nácizott

Donald Tusk újból nekiment Orbán Viktornak, akit le is nácizott

Donald Tusk ismét kéretlen szavakkal illette a magyar miniszterelnököt: az Európai Néppárt elnöke a Spiegelnek adott interjújában vont náci párhuzamot Orbán Viktorral és a magyar koronavírus elleni intézkedésekkel kapcsolatban – írja a Magyar Nemzet.

– fogalmazott Tusk az interjúban, amit a brüsszeli Euronews szemlézett, arra emlékeztetve: Schmitt nemcsak konzervatív jogtudós és a Nemzeti Szocialista Párt tagja volt, hanem aktívan segített a náci rezsim legitimitásának megteremtésében is. A néppárti erőviszonyokról Tusk azt mondta: a magyar kormányfő szeretné átalakítani a néppártot, vagy egy részét a nemzeti-konzervatív, autoriter erők szövetségévé.

PestiSracok facebook image

– állapította meg. Donald Tusk szerint a pártcsaládban felfüggesztett tagsággal bíró Fidesz ügyét még idén rendezni kell, bár azt még nem tudni, hogy a párt politikai közgyűlése mikor ülhet össze legközelebb.

– mondta.

Tusk az elmúlt hetekben több alkalommal is méltatlan szavakat használt Orbánra; a náci párhuzamot megelőzően a vírushoz hasonlította a miniszterelnököt. A lengyel friss kirohanására Novák Katalin és Kovács Zoltán is reagáltak. Novák Katalin, a Fidesz külügyekért felelős alelnöke a Twitteren azt írta:

Kovács Zoltán nemzetközi kommunikációért és kapcsolatokért felelős államtitkár – szintén a Twitteren – pedig úgy vélekedett:

Forrás: Magyar Nemzet; Fotó: MTI

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!