Pesti Srácok

Feljelenti Magyarországot a Momentum a gödi beruházás miatt

Feljelenti Magyarországot a Momentum a gödi beruházás miatt

Kezd összezárni az egyébként belháborút folytató ellenzékiek csoportosulása Gödön a Samsung-gyár speciális gazdasági övezetté nyilvánítása kapcsán kieső milliárdos adóbevétel miatt. A Momentum feljelenti Magyarországot Brüsszelben, zöldpolitikai okokat és a demokrácia szétverését emlegetve. A párt adja a polgármestert a húszezres, Duna menti városban: Balogh Csabát az MSZP-n kívül minden ellenzéki párt támogatta az önkormányzati választásokon. Azóta a fiatalember – szövetségesei szerint – kimutatta a foga fehérjét, támogatói fel is jelentették az ellenzéki pártvezéreknél, mondván: sem emberileg, sem szakmailag nem alkalmas a város vezetésére. A Momentum azonban kitart mellette, pedig a járvány kitörése után, az ölébe hullott korlátlan hatalommal élve saját fő támogatójának, a Demokratikus Koalíciónak is kirúgta az emberét az egyik önkormányzati cég éléről – írta a Magyar Nemzet.

Gödön a legnagyobb adózó a Samsung-gyár, amely évente milliárdos adóbevételt fizet az önkormányzatnak. A belháború pedig azonnal háttérbe szorult, miután kormánydöntéssel speciális gazdasági övezetbe sorolták a gyárat, és a megyei önkormányzat illetékességi körébe osztották az adókkal együtt. A döntést követően általános döbbenetről számoltak be a Magyar Nemzetnek azok, akik az önkormányzattal, vagy az ellenzéki pártokkal valamilyen kapcsolatban állnak a városban. Mint megfogalmazták, a zsákmányon marakodók hirtelen rádöbbentek, hogy a remélt gazdasági haszon csorbul, már „csak” két és félmilliárd forintnyi bevétel felett bábáskodhat a várost a markában tartó polgármester. Ezek után Balogh Csaba polgármester a Facebook-oldalán bejelentette:

Azt nem tudni, honnan veszi a Momentum, hogy a beruházás – amit évek óta készítenek elő – „egyértelműen környezetkárosító”, azt azonban fel sem fogták a pártban, hogy kétezer-ötszáz új munkahely megteremtését veszélyeztetik az uniós támadással.

PestiSracok facebook image

Forrás: Magyar Nemzet; Fotó: Horváth Péter Gyula/PestiSrácok.hu

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!