Pesti Srácok

Fidesz-KDNP: A főpolgármester kérje ki a budapestiek véleményét a tervezett sebességkorlátozásokról!

Fidesz-KDNP: A főpolgármester kérje ki a budapestiek véleményét a tervezett sebességkorlátozásokról!

Karácsony Gergely főpolgármester kérje ki a budapestiek véleményét, mielőtt új koncepciót dolgoztatna ki sebességkorlátozásokról! – szólította fel a városvezetőt kedden a fővárosi Fidesz-KDNP frakcióvezetője.

Láng Zsolt rávilágított, hogy példátlan döntés meghozatalára készül Karácsony Gergely, aki a járványügyi vészhelyzet és annak gazdasági hatásainak kezelése helyett a Fővárosi Közgyűlés összehívása nélkül elfogadni tervez egy általános sebességkorlátozásról szóló javaslatot. Ennek értelmében kidolgoztatná és 2021-től bevezetné a 70 kilométer/órás sebességhatárok megszüntetését a budapesti gyorsforgalmi és autópálya-bevezető utakon, az összes többi fővárosi közúton és utcán pedig egységesen 30 kilométer/óra lenne a legnagyobb megengedett sebesség – írta a frakcióvezető. A Fidesz-KDNP-s politikus arra kérte a főpolgármestert, mutassa be döntésének racionalitását, a rendelkezésére álló hatástanulmányokat, szakértői állásfoglalásokat, az intézkedések várható eredményét. Láng Zsolt megjegyezte:

Láng Zsolt rávilágított, hogy a budapestiek életét jelentősen befolyásoló intézkedéscsomag elfogadása előtt a főpolfármesternek ki kellene kérni a budapestiek véleményét.

PestiSracok facebook image

– hangsúlyozta a fővárosi Fidesz-KDNP frakcióvezetője, arra kérve a főpolgármestert, vegye komolyan a kérdést, és az intézkedéscsomag elfogadása előtt tegye lehetővé a budapestieknek, hogy véleményt nyilváníthassanak a mindennapi életüket ilyen jelentősen befolyásoló ügyben.

Forrás: MTI; Fotó: Horváth Péter Gyula/PS

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!