Pesti Srácok

Harmincmillió forintos tartozással is meg kell küzdenie Szilágyi István özvegyének

Harmincmillió forintos tartozással is meg kell küzdenie Szilágyi István özvegyének

A hónap elején meggyilkolt Szilágyi István és felesége pár éve hétmillió forint hitelt vett fel a közös házukra, mindezt svájci frank alapon. Nagyjából 30 millió forintnál jár az összeg, amit az özvegynek vissza kellene fizetnie.

Évekkel ezelőtt Szilágyi István és felesége, Jolika néni ki akarták bővíteni az otthonukat, ezért hétmillió forint svájci frank alapú hitelt vettek fel, azonban nem sikerült befejezni a munkálatokat, elfogyott a pénzük, ráadásul a tartozás is megsokszorozódott. Az özvegy azt hitte, 22 milliónál jár a visszafizetendő pénzösszeg, azonban kiderült: már 30 millió forinttal tartozik.

– mesélte a színművész özvegye. Úgy tudni, hogy az idős nőt ki is lakoltathatnák, erre azonban most a járvány miatt nincs mód, ráadásul sokaknak tetszik a jó környéken lévő telek. Egy vállalkozó állítólag meg is vette volna a hitelt a követeléskezelőtől. Az ingatlanra egyébként be van jegyezve elidegenítési adó, így az idős hölgy védve van a lakásmaffiától.

PestiSracok facebook image

Forrás: Blikk

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!