Pesti Srácok

Informátor – Ki vállalja a felelősséget a Pesti úti idősotthon halálos könnyelműségéért?

Hogyan lehetséges, hogy az idősotthonok többsége az óvintézkedések szigorú betartása mellett elkerülte a tömeges megfertőződésekkel járó tragédiát, milyen hibák vezettek a Pesti úti döbbenethez? Ki a felelős? – teszi fel a kérdést a Hír TV Informátor című műsorának aktuális adása.

A portál arról ír, hogy miközben Magyarország hatékonyan védekezik a koronavírus-járvány ellen, egy helyszín mégis kirívó az egész országban: a Pesti úti Idősek Otthona. A fővárosi fenntartású intézményben a súlyos hibáknak köszönhetően a halottak száma már elérte a negyvenet. Az intézmény fenntartója a Karácsony Gergely vezette fővárosi önkormányzat. A járvány kitörése előtt 525 lakója volt az otthonnak. A járvány kitörése óta folyamatosan derülnek ki a súlyosabbnál súlyosabb vétségek, például, hogy a Pesti útról koronavírus miatt kórházba szállított betegek 70-80 százaléka rühfertőzött. Ráadásul a szociális intézmény úgy küldte vizsgálatra a lakóit, hogy a kórháznak nem jelezték, hogy koronavírus-fertőzött emberekről van szó. A Pesti úti idősotthon a sorozatos hibák miatt néhány nap alatt az ország koronavírus-gócpontjává vált.

A műsorban arra is kitérnek: Karácsony Gergely a kezdetektől fogva azt állítja, hogy volt orvos az intézményben, ami nyilvánvaló hazugság, hiszen a kormányhivatal vizsgálata bizonyította, hogy legalább 10 nap volt, amikor biztosan nem járt orvos az otthonban.

Forrás/fotó/videó: hirtv.hu

PestiSracok facebook image
Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!