Pesti Srácok

Operatív törzs: 300 felett a fertőzöttek száma a Pesti úti idősotthonban (Visszanézhető!)

A Pesti úti idősotthonban 303 pozitív gondozottat regisztráltak, az ápolók között 26 személynél találtak pozitivitást – számolt be Müller Cecília az operatív törzs mai tájékoztatóján. Az országos tisztifőorvos beszélt arról is, hogy együttműködési szerződést írt alá a Nemzeti Népegészségügyi Központ és a Debreceni Egyetem, amelynek célja a nemzeti oltóanyaggyár létrehozása. Biztatónak nevezte továbbá, hogy már negyedik napja csökken az új megbetegedések száma. A tájékoztatót megelőzően Maruzsa Zoltán államtitkár számolt be a héten tartott érettségi vizsgákról.

Maruzsa Zoltán közölte, hogy minden félelem alaptalannak bizonyult, a diákok 97 százaléka elment vizsgázni. Örülünk, hogy nem engedtünk a szirénhangoknak mondta az államtitkár. Maruzsa Zoltán köszönetet mondott a diákoknak, hogy betartották a szabályokat.

Müller Cecília megerősítette: az elhunytak száma mostanra 392-re emelkedett, 865-en már gyógyultan távoztak a kórházból. Az aktív fertőzöttek száma 1921; az aktív fertőzöttek hatvankét, az elhunytak hetvenkilenc, a gyógyultak ötvennégy százaléka budapesti vagy Pest megyei. Jelenleg 1132 koronavírusos beteget ápolnak kórházban, közülük hetvennégyen vannak lélegeztetőgépen; a Pesti úti idősotthonban negyvenegyre emelkedett az elhunytak száma. Elmondta továbbá: a mintavételek száma is jelentősen nőtt, közel 100 ezer mintavétel történt eddig. Biztatónak nevezte, hogy már negyedik napja csökken az új megbetegedések száma, ennek ellenére folyamatosan elemzi az operatív törzs az adatokat.

Oltóanyag-nagyhatalom lehet Magyarország

PestiSracok facebook image

Müller Cecília beszámolt arról, hogy együttműködési szerződést írt alá a Nemzeti Népegészségügyi Központ és a Debreceni Egyetem, amelynek célja a nemzeti oltóanyaggyár létrehozása. A megállapodás függetlenítheti a magyar oltóanyagellátást a világpiactól. Ismertette: a kezdeményezés még 2018-ból ered, de a jelen járványhelyzet kiemelt fontosságúvá emelte a járványügyi prevenciót. A tisztifőorvos beszámolt arról is, hogy mától elérhetők a gyógyszertárakban is az FFP 1-es, 2-es és 3-as maszkok.

Ekkor jöhetnek a lazítások a fővárosban

A fővárosi korlátozások enyhítéséről szólva Müller Cecília elmondta, hogy több változás történt május 4-től. Kijelentette: folyamatosan figyelik az adatokat, de Budapesten és Pest megyében a halálozások számának a csökkenéséig nem lehet jelentős lazítást bevezetni.

Lakatos Tibor kérdésre válaszolva azt mondta, hogy a korlátozások megszüntetése csak szigorú szabályok mellett történhet meg. A korábbi korlátozási feloldásokat is folyamatosan értékelik, és csak annak függvényében lehet döntés újabb feloldásról.

Szigorú szabályok vonatkoznak a vendéglátókra

Müller Cecília a vendéglátásról azt mondta, hogy melegvizes helyeken a tartályokat alaposan kezelni kell, főleg, ha sokáig nem volt szolgáltatás, mert ott kialakulhat a legionella-baktérium. Ez a kórokozó szintén súlyos megbetegedéseket okozhat. Kifejtette: a megnyílt vendéglátóhelyeken alaposan takarítani kell, bizonyos területeken akár óránként. Figyelmeztetett továbbá az asztalok folyamatos fertőtlenítésének fontosságára. Azt is javasolta, hogy a svédasztalos kiszolgálás esetén csomagolják külön az evőeszközöket, és külön személyzetet biztosítsanak a fizetésre.

Készleteket kapnak az idősotthonok

Lakatos Tibor rendőr ezredes arról tájékoztatott, hogy ismét védőeszközt kapnak az alapellátásban dolgozók és az idősotthonok. Négyhetes időszakra szóló védőeszközt kapnak az alapellátásban lévők. Szólt arról is, hogy több, mint kétmillió védőeszközt kapnak az idősotthonok.

Ekkor ér véget a járvány

Müller Cecília kifejtette: az operatív törzs folyamatosan figyeli a járványgörbét. Ebből jelenleg az látszik, hogy lassan elérünk a görbe ereszkedő szárához, amikor már lassul a fertőzés terjedésének üteme. Elmondta, hogy alapvető mutató az új fertőzöttek számának az alakulása. Ez egyre csökkenő tendenciát mutat, de a fokozatos felszabadítások nagyon szoros kontrollját mindennap elvégzik – tette hozzá. Egy-egy módosításnak az eredményét – a lappangási időnek megfelelően – csak két hét múlva érzik majd.

300 felett a fertőzöttek száma a Pesti úti idősotthonban

A Pesti úti idősotthonban 303 pozitív gondozottat regisztráltak, az ápolók között 26 személynél találtak pozitivitást. Eddig 41-en haltak meg az intézmény lakói közül, illetve jelenleg 60 gyógyult van.

Ezért nő folyamatosan a gyógyultak száma

Müller Cecília kérdésre azt mondta, hogy a járvány dinamikájából következik, hogy május 4-e után folyamatosan nőtt a gyógyultak száma. Most, hogy a járvány tetőzését elértük, és csökken a megbetegedések száma, értelemszerűen az arányok változnak. A korábban nagy számú fertőzöttek egyre nagyobb száma gyógyul meg – tette hozzá.

Az élő közvetítést az Itt.Ott TV támogatja. 51 magyar tévécsatorna, bárhol a világon, kötöttségek nélkül! Smart TV-n és mobilon is nézhető! A visszanézhető változatot a Videa segítségével adjuk közre.

Az élő közvetítések között a PestiSrácok.hu PS Mozi archív videóriportjai láthatóak! Ha leállna a közvetítés, frissítse az oldalt!

PESTISRÁCOK.HU

Fotó: MTI/Bruzák Noémi

Ajánljuk még

A walesi labdarúgó-szövetség felszólította a FIFA-t, hogy engedje az LMBTQ-propagandát

NVNeugebauer Viktor Sport 2022 november 25.
A FIFA-világbajnokság első napjaiban – mint várni is lehetett – több szurkolót megszólítottak a biztonsági őrök, akik szivárványszínű vagy szivárvány mintájú ruhákat vagy kiegészítőket viseltek. De ez már nem marad így sokáig: a walesi labdarúgó-szövetség felszólította a FIFA-t, hogy lépjen közbe, és állítsa le az ilyen beavatkozásokat.

Dollárbaloldal – A CIA-ig érnek a szálak

PPestiSrácok.hu Forró drót 2022 november 25.
A baloldal választási kampányát a tengerentúlról milliárdokkal támogató Action for Democracy kapcsolatrendszere egészen az amerikai titkosszolgálatig, a CIA-ig ér – derül ki abból a jelentésből, amelyet a nemzetbiztonsági bizottság szerdán tett közzé. A jelek szerint az amerikaiak által támogatott kör kulcsszereplője a Bajnai Gordon, illetve a Ficsor Ádám nevével fémjelzett DatAdat-csoport, amely gyakorlatilag az ellenzéki kampányt lebonyolította – írja az Origo.