Pesti Srácok

Gulyás Gergely: Vasárnap éjféltől Budapesten is megszűnnek a korlátozások (visszanézhető!)

Vasárnap éjféltől feloldásra kerülnek a fővárosra vonatkozó korlátozó intézkedések, így megkezdődhet – fokozott járványügyi védelem mellett – az élet újraindítása – számolt be rendkívüli sajtótájékoztatóján Gulyás Gergely, a Miniszterelnökséget vezető miniszter.

Gulyás Gergely beszámolt arról, hogy a budapesti korlátozások május 18-ig maradnak hatályban. A miniszter ismertette, hogy a méltatlan viták helyett a kormány a virológusok és a szakértők véleménye alapján hozta meg döntéseit. Eszerint a kormány vasárnap éjféltől feloldja a fővárosra érvényes korlátozásokat. A tömegközlekedés igénybevételekor, illetve a zárt helyiségekben való tartózkodás alkalmával a maszkviselés továbbra is kötelező lesz.

A 65 év felettiek az élelmiszerüzleteket, drogériákat csak 9 óra és dél között látogathatják, mindenki más pedig az ezen kívüli időszakban. A piacok nyitvatartásának rendjéről az önkormányzatok ettől eltérően is rendelkezhetnek. Újranyithatnak a vendéglátó helyek teraszai és kerthelységei. A teraszok után hétfőtől 2020. szeptember 1-ig nem kell közterület-használati díjat fizetni.

A vallásgyakorlásra is lehetőség nyílik, a biztonsági intézkedések betartása mellett ugyanis engedélyezettek lesznek az istentiszteletek és a misék is. Emellett megrendezhetőek lesznek a házasságkötések polgári szertartásai is. Kinyithatnak az egyetemek épületei is, de a kollégiumoknak továbbra is zárva kell maradniuk. Az újranyitás lehetőségét az intézmények vezetőinek, vagyis a rektoroknak van lehetősége elrendelni.

PestiSracok facebook image

Fotó: Horváth Péter Gyula/PS

Az élő közvetítést az Itt.Ott TV támogatja. 51 magyar tévécsatorna, bárhol a világon, kötöttségek nélkül! Smart TV-n és mobilon is nézhető! A visszanézhető változatot a Videa segítségével adjuk közre.

Az élő közvetítések között a PestiSrácok.hu PS Mozi archív videóriportjai láthatóak! Ha leállna a közvetítés, frissítse az oldalt!

PESTISRÁCOK.HU

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!