Pesti Srácok

enyhítés

Müller Cecília: Kedden közel harmincezer egyadagos új vakcina érkezik hazánkba

PPestiSrácok.hu Forró drót 2021 április 12.
A koronavirus.gov.hu oldalon közölt adatok szerint az elmúlt huszonnégy órában 5077 új fertőzöttet regisztráltak, ezzel a járvány kezdete óta összesen 725 241 főre nőtt a beazonosított fertőzöttek száma. Elhunyt 291 többségében idős, krónikus beteg, így az elhunytak száma 23 708 főre emelkedett. A gyógyultak száma folyamatosan nő, jelenleg 429 074 fő, de az aktív fertőzöttek száma is már 272 459 főre emelkedett. 10 740 koronavírusos beteget ápolnak kórházban, közülük 1 249-en vannak lélegeztetőgépen. A szakemberek szerint a járványból a védőoltás jelenti a kiutat, ezért folyamatosan zajlik az oltás, a beoltottak száma 2 900 383 fő, közülük 1 217 258 fő már a második oltását is megkapta. Magyarország a második az uniós oltási ranglistán. A magyar lakosság huszonkilenc százaléka már kapott oltást, szemben az uniós tizenöt százalékos átlaggal. A beoltottak száma múlt kedden meghaladta a két és fél milliót, szerdától megkezdődött a lépcsőzetes újraindítás. Szigorú járványügyi intézkedések mellett, de kinyithattak az üzletek, a szolgáltatások és a kijárási tilalom huszonkét órára tolódott. Az elmúlt napokban soron kívüli oltáson vehettek részt a bölcsődei, óvodai és iskolai dolgozók. A háziorvosok által beküldött regisztráltakat Pfizer és Szputnyik vakcinákkal oltják a kórházi oltópontokon.
Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!