Pesti Srácok

Pokolgépek robbantak Kabulban

Pokolgépek robbantak Kabulban

Négy pokolgép robbant fel Kabulban hétfőre virradóra, négy civil, köztük egy gyerek könnyebben megsebesült - jelentette be az afgán főváros rendőrségének szóvivője, Firdausz Faramarz. Afganisztánban az Iszlám Állam nevű terrorszervezet és a tálibok is rendszeresen követnek el robbantásos merényleteket.

Az afgán Tolonews című hírportál biztonsági forrásokra hivatkozva azt közölte, hogy a robbantások célpontja az afgán nemzetbiztonsági hivatal volt. Hozzátette, hogy a mostani támadásokat vasárnap éjjel három másik robbantás előzte meg, amelyeknek nem volt áldozata. Az akció elkövetőjeként egyelőre nem jelentkezett senki. Afganisztánban az Iszlám Állam nevű terrorszervezet és a tálibok is rendszeresen követnek el robbantásos merényleteket. Az erőszakcselekmények száma nőtt az Egyesült Államok és a tálibok által február 29-én Dohában aláírt megállapodás óta, noha az egyezmény a többi között a katonai akciók leállítására kötelezi a tálibokat.

Kabulban a koronavírus-járvány miatt - amelynek eddig 4402 regisztrált fertőzöttje és 120 halálos áldozata van az országban - kijárási korlátozások vannak érvényben.

Forrás: MTI/Fotó: MTI/EPA

PestiSracok facebook image
Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!