Pesti Srácok

Elérte az "antirasszista" őrület a Simpson család alkotóit is

Elérte az "antirasszista" őrület a Simpson család alkotóit is

Bejelentették a Simpson család alkotói, hogy a jövőben a karaktereik etnikumának megfelelő szinkronszínészekkel dolgoznak. Az elmúlt napokban sorra mondanak fel olyan fehér szinkronszínészek, akik nem fehér karakterek hangját adják, vagy szólalnak fel azzal kapcsolatban, hogy a jövőben igyekeznek tartózkodni hasonló munkáktól- írja az Index.

Az elmúlt időszakban számos döbbenetes hír érkezett animációs filmek világából is. BoJack Horseman vietnami-amerikai szereplőjét alakító Alison Brie elnézést kért az Instagramon, azért, amiért fehér emberként Diane Nguyen karakterének adta a hangját, és utólag bánja, hogy elvállalta a munkát. A Big Mouth (Hormonokkal túlfűtve) Netflix-sorozat fekete kislányát alakító Jenny Slate a hét elején jelezte, hogy a jövőben nem hajlandó a hangját adni a karakternek. Ezt követően Kristen Bell is jelezte, hogy nem dolgozik tovább az Apple TV új animációs sorozatán, a Central Parkon. Mindkét színésznő kettős etnikumú (egyik szülő fekete, a másik fehér) szereplőt alakított a saját sorozatában. Mike Henry, a Family Guyból ismert, még saját sorozatot is kapó Cleveland Brown szinkronhangja 20 év után otthagyja hasonló okok miatt a sorozatot.

A döbbenetes döntések mögött feltehetően a jelenlegi amerikai közhangulat és a Black Lives Matter-mozgalom állhat A Simpson családot egyébként évek óta támadják azzal is, hogy rasszista a sorozat indiai karakterének az ábrázolása évtizedek óta- jegyzi meg az Index.

Forrás: Index/Fotó: képernyőfelvétel- YouTube

PestiSracok facebook image
Ajánljuk még

A patriotizmus maga a lázadás - Lajkó Fanni és Szűcs Gábor a Polbeatben

‎Polbeat 2024 december 16.
A mai világ arról szól, hogy egyáltalán ne legyenek nemzetek, ebben pedig a patriotizmus eszméje maga a lázadás. Nemigen maradt olyan uniós tagállam, ahol annyira hazaszeretők az emberek, mint mi, magyarok. Szerencsések vagyunk, hiszen Nyugat-Európában már kevert a társadalom, s lényegében nincs az embereknek nemzettudata - mondta a Polbeat című műsorunkban Lajkó Fanni, jogász az Alapjogokért Központ elemzője, aki másik vendégünkhöz, Szűcs Gábor jogász-elemzőhöz hasonlóan a Nemzeti Ellenállás Mozgalom alapító tagja. Szűcs Gábor ugyanerről így fogalmazott: nem elég önmagában, ha politikusok állnak ki egy ügy mellett, "nekünk is meg kell mutatni, hogy mi a fontos, mert a mi életünkről van szó". Huth Gergely kérdéseire elhangzott az is: Magyar Péter csak epizódszereplő lehet, előbb-utóbb el fog bukni és ezt ő is érzi.

Éles lőszerek és beütött, csuklyás alakok a tévészékház ostrománál – Császár Attila volt a Polbeat vendége

‎Polbeat 2023 március 11.
Hiába híresztelték az ellenkezőjét, azaz, hogy a 2006. szeptember 18-i tévéostrom idején a Hír TV és a mögötte állók szándékosan irányították a tömegeket, valójában mi oda mentünk, ahol a drámai események zajlottak, még a közvetlen feletteseinkkel sem volt idő egyeztetni róla. Gyűjtöttük az információkat az utca történéseiről, megvolt a technikánk, hogy ország-világ élőben követhesse azokat, tehát (sajnos egyedüliként a magyar médiában) a munkánkat végeztük – mondta a Polbeatben a Nézőpont Intézet Jótollú Magyar Újságíró-díjával frissen kitüntetett Császár Attila, aki az MTVA-nál, a Hír TV-nél és az Echo TV-nél végzett bő három évtizedes riporteri, szerkesztő-műsorvezetői munkájával érdemelte ki a kuratórium elismerését. Huth Gergely a műsorban lejátszotta azt az először a PestiSrácok.hu-n bemutatott, drámai belső rádiófelvételt, amelyen a lángoló tévészékházban minden bizonnyal szándékosan magukra hagyott rendőrök kiabálnak kétségbeesetten. Császár Attila válaszul kifejtette sok év oknyomozó riporteri munkája révén megalkotott teóriáját Gyurcsányék akkori, ördögi tervéről. Stefka István pedig a közös médiaháborús élményeket elevenítette fel "Csaszival", hiszen mindketten megtapasztalták, hogy milyen a sajtószabadság "balliberális" módra, amikor 1994-ben a visszatérő MSZP–SZDSZ-hatalom úgy rúgatta ki őket azonnali hatállyal a Magyar Televízióból, hogy még a hivatalos vezetőváltást sem várták ki.