Pesti Srácok

Nem mulasztott Rovó László, a Szegedi Tudományegyetem koronavírussal megfertőződött rektora

Nem mulasztott Rovó László, a Szegedi Tudományegyetem koronavírussal megfertőződött rektora

A Magyar Orvosi Kamara Győr-Moson-Sopron Megyei Területi Szervezete szerint nem követett el etikai vétséget Rovó László – írta a Szegedma.hu-ra hivatkozva a 24.hu. A Szegedi Tudományegyetem rektora március közepén Ausztriában volt síelni, de miután hazajött, nem vonult önkéntes házi karanténba, hanem bement dolgozni és műtött is. Mint később kiderült, Rovó elkapta a koronavírust.

A rektor később közleményben elismerte, hogy valóban fertőzött lett, de azt írta, hogy nem bizonyítható, hogy a koronavírus külföldön került a szervezetébe, és kizártnak tartotta, hogy valamelyik páciensének továbbadta volna a fertőzést. Amint arról beszámoltunk, a közlemény eredeti szövegében benne volt, hogy hol síelt, ám a szöveg hamar megváltozott. A megemlített osztrák települést, Söldent a koronavírus-fertőzés miatt végül teljesen lezárták, de már előtte felszólítottak minden ott megfordulót, hogy vonuljon karanténba. A Szegedma.hu által megszerzett végzés szerint az Etikai Bizottság arra jutott:

Azt is megállapították, hogy Rovó úgy járt el, ahogyan az adott esetben ésszerűen elvárható volt, az egészségügyi és egyéb hatósági előírásokat maradéktalanul betartotta. A rektor pénteken este interjút adott a Hír TV-nek, ahol elmondta, hogy nem sak személyét, hanem a Szegedi Tudományegyetem vezetőségét is támadták, ami pedig nagyon komoly etikai problémát vetít vissza a másik oldalra is.

PestiSracok facebook image

Forrás: Szegedma.hu/24.hu/Hír TV; Fotó: PS

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!