Pesti Srácok

Péntektől újra kinyitnak a fővárosi állatkert jegypénztárai

Péntektől újra kinyitnak a fővárosi állatkert jegypénztárai

Péntektől újra kinyitnak a Fővárosi Állat- és Növénykert jegypénztárai; a beltéri bemutatóhelyek látogatását egyelőre még nem teszi lehetővé az intézmény, azonban az esti vezetett séták már újra indulnak – közölte az intézmény csütörtökön az MTI-vel.

Az állatkert két héttel ezelőtti újranyitása bizonyos megelőző intézkedések mellett történt, de ezek közül többet megszüntet az intézmény vezetése. Péntektől már nemcsak az interneten lehet jegyet váltani, hanem a helyszínen, az állatkerti jegypénztáraknál is – olvasható a közleményben. Mint írják, néhány kivételtől eltekintve az összes jegytípus és fizetési lehetőség újra elérhető lesz, ugyanúgy, mint a járvány előtti időkben. Az egyedüli kivételt a csoportos és intézményi jegyek vásárlása jelenti, mert csoportos látogatásra, így csoportos kedvezmények igénybevételére egyelőre még nem lesz mód. A kommüniké emlékeztet arra, hogy az intézmény továbbra is ajánlja a szájmaszk viselését, a gyakori és alapos kézmosást, emellett arra kéri látogatóit, hogy az állatokat semmivel, még zoocsemegével se etessék. A beltéri bemutatóhelyeket, állatházakat és a Holnemvolt Várat egyelőre még nem nyitják meg a látogatók előtt. Egy ideig még szünetelnek a látványetetések, állattréningek és más, a közönséget egy időben egy helyre koncentráló programok is. Az Állatkerti Alapítvány újraindítja azokat a különleges esti sétákat is, amelyeken a látogatók előzetes bejelentkezés alapján, vezetett séták keretében ismerkedhetnek a budapesti intézmény kulisszatitkaival. Az első esti program június 11-én, csütörtökön lesz, utána pedig kéthetente csütörtök esténként.

Forrás: MTI; Kiemelt kép: MTI/Kovács Attila

PestiSracok facebook image

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!