Pesti Srácok

Gyurcsányék bukták a gödi meccset? – Nem maradt képviselőjük a testületben

Gyurcsányék bukták a gödi meccset? – Nem maradt képviselőjük a testületben

Közleményben tudatta Gyurcsány pártja, hogy a gödi önkormányzatban megszűnt a Demokratikus Koalíció képviselete. Két DK-s képviselő közül Szilágyi László, aki korábban csak felfüggesztette a tagságát, azóta kilépett a pártból, Lőrincz László alpolgármestert pedig a mai nappal hivatalosan kizárták. Ezzel Gyurcsányék látszanak alulmaradni korábbi szövetségesükkel, a Momentummal vívott gödi háborúban, amely során egymást vádolták azzal, hogy a másik a Fidesszel szövetkezett. A gödi paródiát országos botránnyá dagasztották, ami megreccsentette a nagy ellenzéki összeborulást...

A gödi ellenzéki botrány hetek óta tart. A hónap elején a város érdekeire hivatkozva három DK-s is úgy döntött, hogy felfüggeszti párttagságát: Göd alpolgármestere, Lőrincz László, a pénzügyi bizottság alelnöke, Szilágyi László, és dr. Tóth Ágnes, Pest megye DK-s képviselője. Szilágyi László közösségi oldalán azt írta:

Gödön azután alakult ki komoly konfliktus az ellenzéki pártok helyi képviselői között, hogy áprilisban Balogh Csaba momentumos polgármester kirúgta a Gödi Szolgáltató Nonprofit Kft. vezetőjét, akit korábban a DK javaslatára pályáztatás nélkül neveztek ki. Ezután az LMP, a DK és a Jobbik képviselői is panaszkodtak rá pártjuk országos vezetőségénél.

PestiSracok facebook image

A DK és a Momentum egymásnak esett. Egymást kezdték azzal vádolni, hogy a másik a Fideszhez dörgölőzik, a Fidesszel szövetkezett korábbi szövetségese ellen. A DK uniós képviselője, Rónai Sándor egy hangfelvételt is nyilvánosságra hozott a gödi ügyről, ami a Momentum szerint manipulált.

Az önkormányzat képviselő-testülete július 17-i ülésén többségi szavazással fegyelmi eljárást indított Göd momentumos polgármestere ellen. Június 29-én formailag is megszűnt a városban az ellenzéki összefogás, miután a képviselő-testület négy ellenzéki párti tagja bejelentette, hogy új, önálló frakciót alakítanak. A négy képviselő szerint Balogh Csaba felrúgta az ellenzéki megállapodást és becsapta a gödi embereket. A polgármester-ellenes gödi ellenzék a munkavégzés alól is felmentette Balogh Csaba momentumos polgármestert.

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!