Pesti Srácok

Karácsony tanácsadóját hívták be független szakértőnek a legalább ugyanolyan független ATV-be a Lánchíd felújításának ügyében

Karácsony tanácsadóját hívták be független szakértőnek a legalább ugyanolyan független ATV-be a Lánchíd felújításának ügyében

Karácsony Gergely egyik tanácsadóját, Böcskei Balázst, az IDEA kutatóintézet stratégiai igazgatóját sikerült felkérnie a méltán függetlenobjektív ATV-nek, hogy függetlenül szakértse meg a Főváros és a kormány konfliktusát a Lánchíd körüli vitában. Ugyan eddig is tudtuk, hogy a – harmadszor is – függetlenséget mantrázó ellenzéki hozzáállás csak színjáték, legalább a látszatra adtak. Eddig.

Úgy látszik, a balliberális oldalon már függetlennek tűnni sem kell; elég csak azt mondani, hiszen akkor biztosan úgy is van. Ezt az elvet járatta csúcsra az ATV, amikor behívták Böcskei Balázst, az IDEA kutatóintézet stratégiai igazgatóját, hogy fejtse ki: a kormány gonosz, vagy Karácsony béna-e a Lánchíd felújításának ügyében. A nagyon független szakértőről csak azt felejtették el megosztani, hogy úgy mellékesen a főpolgármester tanácsadója. Innentől sejthető, hogy mit diagnosztizált az ügyben a "független" szakértelem.

Persze nincs azzal probléma, ha egy ellenzéki médium egy ellenzéki politikusnak ad megjelenési felületet. Csakhogy az ATV két függetlenségi mantra között "elfelejtette" jelezni, hogy Böcskei úgy szakérti meg "függetlenül" Karácsony politikáját, hogy ahhoz ő szállítja neki a tanácsokat. A nézőket az adás szerkesztői tehát nem tájékoztatták, a műsorvezető is valahogy kifelejtette tanácsadói mivoltát a titulusok felsorolásából, Böcskei pedig kínosan ügyelt, hogy a saját maga által Karácsony szájába adott mondatokat a főpolgármester saját gondolataiként fesse le. Igaz, ahogy a 444.hu jelzi, Böcskei formálisan Gy. Németh Erzsébet stábjában dolgozik, de ők is megjegyzik, hogy valójában Karácsony tanácsadójaként funkcionál. Ja igen, a dolog annyira kínosra sikerült, hogy a dologról még a 444.hu is beszámolt.

Forrás: 444.hu

PestiSracok facebook image
Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!