Pesti Srácok

Megszaporodott a fegyveres bűncselekmények száma a tüntetésekkel súlyosan érintett Portlandben

Megszaporodott a fegyveres bűncselekmények száma a tüntetésekkel súlyosan érintett Portlandben

Az Oregonlive és a Breitbart értesülései szerint megkétszereződött a fegyveres bűncselekmények és lövöldözések száma a tavalyi adatokhoz képest az oregoni Portland városában. Utóbbi lap szerint a városban ostromszerű állapotok uralkodnak a tüntetések miatt. A rendőrség tehetetlen, mivel a demokrata párti városvezetés költségcsökkentése nyomán be kellett zárniuk a fegyveres erőszak elleni osztályukat.

Az Oregonian nevű helyi lap jelentése szerint 2019 júliusában 28 lövöldözés történt a városban; ez a szám emelkedett 2020 júliusában 63-ra. Továbbá, a 2020 júliusában Portlandben regisztrált 15 fegyveres gyilkosság volt a legtöbb regisztrált erőszakos haláleset egy hónap alatt, amelynek az elmúlt három évtized során tanúja lehetett a város. Chuck Lovell rendőrfőnök úgy reagált a lövöldözések és gyilkosságok számának megugrására, hogy kifejtette: a portlandi városi tanács költségvetési megszorításai nyomán 2020. július 1-jén a városi rendőrség megszüntette a fegyveres erőszak elleni csoportját. A Washington Examiner jelentése szerint 2020-ban 24 embert öltek meg Portlandben. Ez az adat kontextusba helyezi a jelenleg kibontakozóban lévő erőszakhullámot, tekintve, hogy a 24 közül 15 áldozatot csak július hónapban, a rendőrség költségvetésének lecsökkentését követően öltek meg.

Forrás: Oregonian, Washington Examiner

PestiSracok facebook image

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!