Pesti Srácok

Az operatív törzs legfontosabb információi

Az operatív törzs legfontosabb információi

Müller Cecília, országos tisztifőorvos az operatív-törzs hétfői sajtótájékoztatóján több kérdésre is válaszolt a koronavírus elleni intézkedésekkel kapcsolatban. Kiemelte: egyre több a fertőzött Magyarországon; az utóbbi hetekben emelkedő tendenciát mutat a koronavírus-fertőzés miatt kórházban kezeltek száma is.

A rendőrök a hétvégén 142 alkalommal intézkedtek a koronavírus-járvány miatt a múlt hétfőn életbe léptetett kormányrendelet alapján. Az új kormányrendelet múlt hétfői hatályba lépése óta a maszkviselés szabályainak megsértése miatt 405 alkalommal intézkedtek, ebből 337 esetben figyelmeztettek, 31 helyszíni bírságot szabtak ki és 37 szabálysértési feljelentést tettek. A múlt héten 18 emberrel szemben léptek fel ezen szabályok a megsértése miatt: három esetben figyelmeztettek és 15 feljelentést tettek.

A második hullámra a gócpontok megszűntek, azaz bárki lehet vírushordozó. A közösségi terekben, intézményekben nagyobb a valószínűsége a fertőzésnek, és onnan terjedhet tovább az ott tartózkodók családtagjaira, barátaira. Ezért is fontos, hogy a közösségi terekben, szolgáltatási központokban vagy iskolai intézményekben is betartsuk az óvintézkedési szabályokat. Az észrevételek szerint legtöbbször a benzinkutakon nem tartják be az előírásokat és a vásárlók maszk nélkül mennek be, ezért kérik a fokozott elővigyázatosságot.

Október elsejére minden tanintézménybe megérkeznek a belépéshez szükséges hőkapuk és érintkezésmentes hőmérők. A felső limit 37,8 fok, efölötti testhőmérséklettel a tanuló köteles elhagyni az épületet. Vannak természetes módjai is a testhő emelkedésének, például hormonális elváltozás vagy sok mozgás; ez esetekben pihentetik a személyt, és utána mérik meg a lázat. Visszajelzések szerint aki már egyszer átesett a koronavírus-fertőzésen, annál továbbra is fennáll a fáradékonyság és a lecsökkent tüdőkapacitás. Nekik javasolt elsősorban a vitaminok szedése: főleg a D-vitamin pótlása a fontos, emellett légzésgyakorlatok bevezetése ajánlott. A közérzet javítására hatásos a fokozatosan növelt testmozgás és a lelki terápia is.

PestiSracok facebook image

Ha nem indokolt a maszk levétele a kezeléshez – például kozmetikusnál –, jobb, ha rajtuk marad a szolgáltatás végzésekor. Az időpontok betartása is nagyon fontos, hogy két vendég ne tudjon egyszerre menni, ezzel is tartva a távolságot egymástól. A szalonokban (fodrász, kozmetikus, manikűrös) kötelező biztosítani a megfelelő fertőtlenítő eszközöket a vendégek számára. A munkahelyek felmérhetik egy orvosi szakvéleménnyel a terüket, hogy milyen óvintézkedésekre helyezzenek nagyobb hangsúlyt. Szakorvosi vélemény alapján változtathatnak a munkahelyi szabályokon, ha lehetőség van a távolságtartásra és kevés a zárt tér, így elkerülhető a maszk folyamatos viselése.

Ajánljuk még

"Büszke vagyok rá, hogy pályafutásom során nem tettem rosszat egy kollégámnak sem" - A születésnapos Stefka István a Polbeatben

‎Polbeat 2023 június 10.
Rendhagyó Polbeatet szerveztünk Stefka István 80. születésnapjára a Revolution '56 Szabadságharcos Sörözőbe, ahol a PestiSrácok.hu-s csapat mellett Stefka régi barátja és harcostársa, Alexa Károly irodalomtörténész, író, illetve a konzervatív televíziózás nagy, a rendszerváltoztatás utáni - a Horn-Kuncze-kormány által teljesen felszámolt - korszakának két jeles alakja (egyben az ünnepelt akkori munkatársa), Mátyássy Andrea és Dézsy Zoltán is elmondta méltatását, visszaemlékezését. Megszólalt továbbá Stefka István felesége, Naszályi Kornélia és egyik lánya, Stefka Nóra, továbbá Ambrózy Áron, Szabó Gergő és Szalai Szilárd. A Huth Gergely által celebrált rendkívüli adást végül egy fergeteges köszöntés követte, a tortát és a pezsgőt Stefka István kedvenc együttesének, az AC/DC-nek a dübörgésére hozták be a kollégák.