Pesti Srácok

Elvette egy vadász puskáját a szarvas

null

Ha nem is a nyúl, de a szarvas vitte a vadászpuskát a vajdasági Bácskertes melletti erdőben. A nagyjából háromszáz kilós állat délvidéki vadászokra támadt, majd amikor az egyikük védekezendő maga elé rántotta puskáját, a szarvas agancsával elrántotta a fegyvert és elszaladt vele.

A nem mindennapi esemény vasárnap délután történt, miközben apróvadra vadásztak. A vadászok elmondása szerint a kukoricaföldön keresztül mentek, amikor kollégájukra rontott egy körülbelül 300 kilós szarvas. A vadász védekezésképp maga elé tartotta puskáját, amelynek a szíja beleakadt az állat agancsába. A vadász könnyebb sérülésekkel megúszta, a szarvas pedig elmenekült a puskával – írta a Vajdaság Ma délvidéki hírportál. A vadász elmondta: a szarvas valószínűleg a kukoricaföldön aludt, amikor a közelébe értek. Hozzátette: meglepte és sokkolta az eset, mert a szarvasok, amikor meglepik őket, általában felugranak és elszaladnak. A vadászok keresték a puskát, de nem találták. Egyedül a szarvas nyomaira bukkantak, amelyek szerint az állat Monostorszeg felé menekült, így értesítették az ottani kollégákat. Egy 16-os kaliberű Monte Carlo puskáról van szó; a vadászok arra kérik a polgárokat, hogy ha megtalálják a fegyvert, vigyék be a bácskertesi vadászegyesületbe.

Forrás: Vajdaság Ma; Fotó: Shutterstock (illusztráció)

PestiSracok facebook image

Ajánljuk még

A walesi labdarúgó-szövetség felszólította a FIFA-t, hogy engedje az LMBTQ-propagandát

NVNeugebauer Viktor Sport 2022 november 25.
A FIFA-világbajnokság első napjaiban – mint várni is lehetett – több szurkolót megszólítottak a biztonsági őrök, akik szivárványszínű vagy szivárvány mintájú ruhákat vagy kiegészítőket viseltek. De ez már nem marad így sokáig: a walesi labdarúgó-szövetség felszólította a FIFA-t, hogy lépjen közbe, és állítsa le az ilyen beavatkozásokat.

Dollárbaloldal – A CIA-ig érnek a szálak

PPestiSrácok.hu Forró drót 2022 november 25.
A baloldal választási kampányát a tengerentúlról milliárdokkal támogató Action for Democracy kapcsolatrendszere egészen az amerikai titkosszolgálatig, a CIA-ig ér – derül ki abból a jelentésből, amelyet a nemzetbiztonsági bizottság szerdán tett közzé. A jelek szerint az amerikaiak által támogatott kör kulcsszereplője a Bajnai Gordon, illetve a Ficsor Ádám nevével fémjelzett DatAdat-csoport, amely gyakorlatilag az ellenzéki kampányt lebonyolította – írja az Origo.