Pesti Srácok

Koncz Zsófia édesapja örökségét kívánja folytatni Borsodban

Koncz Zsófia édesapja örökségét kívánja folytatni Borsodban

Édesapja örökségét, emberközeli hozzáállását kívánja folytatni országgyűlési képviselőként a vasárnapi borsodi időközi parlamenti választáson a Fidesz-KDNP jelöltjeként mandátumot szerző Koncz Zsófia. A kormánypárti politikus a köztelevízióban fontosnak nevezte, hogy a kampány során a választókerület mind a 42 települését felkereste, és mindenhol a helyi sajátosságokat figyelembe véve fogalmazott meg pozitív üzeneteket. Ezzel szemben Bíró László, az összellenzék jelöltje igyekezett országos jelentőséget tulajdonítani a választásnak, a Fidesz-KDNP parlamenti kétharmadának lebontására irányuló üzenetére viszont nem voltak nyitottak a választók.

Koncz Zsófia megerősítette, a következő mintegy másfél évben a munkahelyteremtés, az infrastruktúra-fejlesztés és a környezetvédelem ügyeit segítve kíván dolgozni a parlamentben. Példaként említette, hogy szeretné elérni egy új szigetelőanyag-gyár elindulását, valamint 2023-ra a 37-es főút Szerencsig történő kibővítését. Emellett célként jelölte meg új hulladékudvarok, valamint egy újrahasznosítási központ létrehozását is. Megjegyezte továbbá, vasárnapi megválasztása óta már több településvezetővel is egyeztetett a Magyar falu program részleteiről, továbbá egy kerékpárút-fejlesztésről szóló online fórumon is részt vett.

Borsod-Abaúj-Zemplén megye 6-os számú választókerületében vasárnap azért tartottak időközi parlamenti választást, mert júliusban motorbalesetben elhunyt a térség 2018-ban megválasztott képviselője, Koncz Ferenc (Fidesz).

Forrás: MTI; Fotó: PS

PestiSracok facebook image
Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!