Pesti Srácok

Levetették egy amerikai kislány maszkját, mert azon Jézus neve szerepelt

Levetették egy amerikai kislány maszkját, mert azon Jézus neve szerepelt

Egy kilenc éves kislánnyal vetették le az iskolában a maszkját, mert azon a "Jézus szeret engem" felirat szerepelt. A család beperli a Mississippi állambeli tanintézményt – írja a Mandiner.

Matthew és Jennifer Booth azt állítják, hogy kilencéves lányuk, Lydia alkotmányos jogait sértették meg, amikor az iskolaigazgató elrendelte, hogy távolítsa el az arcmaszkját a Mississippi-i Pinola-i Simpson Central School-ban, mert az iskola szabályzata tiltja a vallási kifejezések használatát – írja a Mandiner a Mirror hírportál nyomán. A szülők névleges kártérítést követelnek; állításuk szerint kilencéves lányukat, Lydiát mélyen feldúlta az őt ért megaláztatás. A család védelmét egy olyan evangéliumi közösség vállalta fel, amely a Southern Poverty Law Center (Déli Szegénység Jogi Központ) szerint LGBT+-ellenes tevékenységet folytat és összefüggésbe hozható a Donald Trump által pár hónapja kinevezett legfelsőbb bírósági bírával, Amy Coney Barrettel.

Forrás: Mandiner; Fotó: Alliance Defending Freedom

PestiSracok facebook image

Ajánljuk még

"Büszke vagyok rá, hogy pályafutásom során nem tettem rosszat egy kollégámnak sem" - A születésnapos Stefka István a Polbeatben

‎Polbeat 2023 június 10.
Rendhagyó Polbeatet szerveztünk Stefka István 80. születésnapjára a Revolution '56 Szabadságharcos Sörözőbe, ahol a PestiSrácok.hu-s csapat mellett Stefka régi barátja és harcostársa, Alexa Károly irodalomtörténész, író, illetve a konzervatív televíziózás nagy, a rendszerváltoztatás utáni - a Horn-Kuncze-kormány által teljesen felszámolt - korszakának két jeles alakja (egyben az ünnepelt akkori munkatársa), Mátyássy Andrea és Dézsy Zoltán is elmondta méltatását, visszaemlékezését. Megszólalt továbbá Stefka István felesége, Naszályi Kornélia és egyik lánya, Stefka Nóra, továbbá Ambrózy Áron, Szabó Gergő és Szalai Szilárd. A Huth Gergely által celebrált rendkívüli adást végül egy fergeteges köszöntés követte, a tortát és a pezsgőt Stefka István kedvenc együttesének, az AC/DC-nek a dübörgésére hozták be a kollégák.