Pesti Srácok

Rendkívül higgadt levélben válaszolt a Magyar Orvosi Kamara elnökének Hollik István

null

Elképesztő hidegvérről tett tanúbizonyságot Hollik István, a Fidesz-KDNP kommunikációs igazgatója a Magyar Orvosi Kamara elnökének címzett levelében. Kincses néhány napja az ellenzéki médiának is kiszivárgott üzenetben rótta fel a kormánypárti politikusnak, hogy – ellenben Hollik megfogalmazásával – még csak az előkészítő munka folyik, a tényleges egyeztetés pedig nem kezdődött meg a kabinet és a kamara között. Erre válaszolt most Hollik István.

Az ellenzéki sajtót is körbejárta Kincses Gyula, a Magyar Orvosi Kamara elnökének levele, miután Hollik István egy tévéműsorban korábban úgy fogalmazott: zajlanak az egyeztetések a kormány és a MOK között. Valójában azonban egyelőre csak az előkészítő munka zajlik; mint azt később a kormánypártok kommunikációs igazgatója jelezte is, a tárgyalás alapját képező normaszövegen a Kormány még dolgozik.

Kincses a pontatlan megfogalmazás miatt azonban egyből tollat és papírt ragadott, hogy reklamáljon a politikusnál, számon kérve kijelentését, miszerint már folyamatban vannak a kirendelés szabályairól szóló tárgyalások a felek között. A levél pedig "valahogy" a 24.hu-nál kötött ki, hogy aztán a teljes ellenzéki sajtó az apró félreértésen csámcsoghasson.

Ennek ellenére Hollik István példátlan megfontoltságról tett tanúbizonyságot, és higgadt, kimért levélben köszönte meg Kincsesnek a "helyreigazítást". A kormánypártok kommunikációs igazgatója emellett közölte: valóban nem kezdődtek meg az egyeztetések, a kormány azonban már dolgozik a tárgyalást előkészítő normaszövegen, valamint sok sikert kívánt a MOK-nak az egyeztetéshez.

PestiSracok facebook image

Hollik István levelét változtatás nélkül közöljük:

Tisztelt Elnök Úr!

Köszönettel vettem levelét, melyet később a nyilvánosságban is olvashattam.

Köszönöm, hogy felhívta a figyelmemet arra, hogy a hétfői CSATT című műsorbanpontatlanul fogalmaztam. A tárgyalások még valóban nem kezdődtek meg, hiszen a tárgyalás alapját képező normaszövegen a Kormány még dolgozik.

Ez azonban nem változtat a lényegen: ahogy azt több kormánytag a nyilvánosságban is megerősítette, a kirendelést, valamint az egyéb részletszabályokat tartalmazó jogszabály csak a Magyar Orvosi Kamara, azaz az Önökkel való tárgyalás és megegyezés után kerül elfogadásra.

A történelmi léptékű orvos béremelésben a Magyar Orvosi Kamara vezetősége a Miniszterelnök úrral folytatott tárgyalás során egyezett meg.

Ezért is biztos vagyok abban, hogy a részletszabályokat illetően is egyetértésre jutnak majd a kormányzati illetékesekkel, hiszen ez mindannyiunk érdeke!

A tárgyalásokhoz sok sikert kívánok Önöknek!

Fotó: Horváth Péter Gyula

Ajánljuk még

A walesi labdarúgó-szövetség felszólította a FIFA-t, hogy engedje az LMBTQ-propagandát

NVNeugebauer Viktor Sport 2022 november 25.
A FIFA-világbajnokság első napjaiban – mint várni is lehetett – több szurkolót megszólítottak a biztonsági őrök, akik szivárványszínű vagy szivárvány mintájú ruhákat vagy kiegészítőket viseltek. De ez már nem marad így sokáig: a walesi labdarúgó-szövetség felszólította a FIFA-t, hogy lépjen közbe, és állítsa le az ilyen beavatkozásokat.

Dollárbaloldal – A CIA-ig érnek a szálak

PPestiSrácok.hu Forró drót 2022 november 25.
A baloldal választási kampányát a tengerentúlról milliárdokkal támogató Action for Democracy kapcsolatrendszere egészen az amerikai titkosszolgálatig, a CIA-ig ér – derül ki abból a jelentésből, amelyet a nemzetbiztonsági bizottság szerdán tett közzé. A jelek szerint az amerikaiak által támogatott kör kulcsszereplője a Bajnai Gordon, illetve a Ficsor Ádám nevével fémjelzett DatAdat-csoport, amely gyakorlatilag az ellenzéki kampányt lebonyolította – írja az Origo.