Pesti Srácok

Vilmos herceg is átesett tavasszal a koronavírus-fertőzésen

Vilmos herceg is átesett tavasszal a koronavírus-fertőzésen

Udvari források szerint Vilmos cambridge-i herceg, a brit trón majdani várományosa is átesett tavasszal az új típusú koronavírus okozta Covid-19-betegségen. A The Sun, a legnagyobb példányszámú brit bulvárlap és a BBC közszolgálati médiatársaság a Kensington-palota –Vilmos londoni rezidenciájának és hivatala – illetékesét idézve arról számolt be hétfőn, hogy a harmincnyolc éves herceg áprilisban betegedett meg és meglehetősen komoly tünetei is voltak.

Vilmos – II. Erzsébet királynő unokája, Károly trónörökös és a néhai Diana hercegnő elsőszülött fia, aki édesapja után majdan az Egyesült Királyság uralkodója lesz – a palota illetékesének elmondása szerint azért nem hozta annak idején nyilvánosságra betegségét, mert úgy gondolta, hogy voltak annál fontosabb dolgok is az országban, és nem akart senkinek aggodalmat okozni. Nem sokkal korábban, március végén Károly herceg szervezetében is kimutatták a koronavírust, de a hetvenkettedik életévében járó trónörökösnek csak enyhe tünetei voltak és a skóciai rezidenciáján töltött egyheti elkülönítés után felépült. Szinte ugyanakkor Boris Johnson brit miniszterelnök is megbetegedett, őt azonban kórházba kellett szállítani és három napot intenzív osztályon töltött.

A The Sun és a BBC hétfői beszámolója szerint Vilmos herceg is megszenvedte a Covid-19-betegséget: volt olyan időszak, amikor nehezen kapott levegőt, ennek ellenére azonban ragaszkodott ahhoz, hogy minden a normális kerékvágásban maradjon körülötte, és bár egy hétig pihent, telefonon, illetve videokapcsolaton maradéktalanul eleget tett hivatalos programjainak. Vilmos nem ment kórházba sem; vidéki rezidenciáján, a kelet-angliai Anmer Hallban lábadozott, eleget téve a kormányzati rendelkezések által előírt elkülönítési kötelemnek.

Az Egyesült Királyságban eddig csaknem harmincegymillió koronavírus-szűrést végeztek és a leletek közül több, mint egymillió lett pozitív. A brit egészségügyi minisztérium adatai szerint a brit koronavírus-járványnak vasárnap estig 46 717 halálos áldozata volt.

PestiSracok facebook image

Forrás: MTI; Fotó: Fox News

Ajánljuk még

Jobba Gabi színésznő tragikus élete és öngyilkossága – Kik „vették el tőle a levegőt”?

Magyar ugar 2021 január 9.
Jobba Gabi hatalmas csillaga volt a Kádár-rendszernek, Aczél egyik kedvenc írója, Gyurkó László is támogatta, valamint az az Erdős Péter, akinek az egyik kedvese volt. Mégis öngyilkos lett, tragikusan fiatalon, mindössze harminchat évesen. „Nincs több erőm ezzel a lelki nyomorúsággal élni és nem akarok tovább senkinek a terhére lenni” – írta utolsó levelében, míg Gyurkó arra célzott, valakik tönkretették, elvették tőle a levegőt. Mi történhetett? Tóth Eszter Zsófia történész tragikus életének és halálának járt utána.

Jól ismert figura az alvilágban a választási irodánál parádézó egyik nehézfiú

Magyar ugar 2016 február 24.
A Nemzeti Választási Irodánál kedden balhézó és a szocialista Nyakó István népszavazási kezdeményezését megakadályozó nehézfiúk közül egyikük, Krakovszky Tibor kiváló kapcsolatokat ápolt a hírhedt Koszi-klán bűnbandával – értesült a PestiSrácok.hu. „Tibike” információink szerint korábban a diósdi kettős gyilkosságban is érintett banda egyik tagja mellett testőri feladatokat látott el, ráadásul - a közösségi portálon korábban még megtalálható - egyik fotóján együtt is pózolt a bűnszervezet tagjával.

Háromgyermekes postáskisasszonnyal, a pártklub kalandos múltú sztárjával bukott le Jakab Péter

Exkluzív 2021 november 24.
Háromgyermekes édesanya Molnár Enikő, Jakab Péter kabinetfőnöke, akivel lebukott a Jobbik elnöke – tudta meg a PestiSrácok.hu. Hétfőn a Bors hozott hozott nyilvánosságra egy videofelvételt, amelyen az látható, hogy Jakab egy budapesti lakásnál várja a nőt, majd széttárt karokkal rohan elé, másnap reggel pedig nagy körültekintéssel, együtt is távoztak a lakásból. Az azóta megjelent cikkek szerint Jakab autója többször is ennél a lakásnál parkolt és olyan fotó is nyilvánosságra került, amelyen a Jobbik elnöke egy bőrönddel érkezik a lakáshoz. Kedden pedig arról írt a Bors, hogy bár Molnár Enikő letagadta, hogy Jakab ezúttal is nála töltötte az éjszakát, később úgy menekítették ki a politikust a lakásból. Jakab Péter persze tagad és perrel fenyeget mindenkit, azt próbálja elhitetni, hogy csak munkakapcsolat fűzi a kabinetfőnökéhez, és egész éjszakákon át csak dolgoznak.