Pesti Srácok

Pedofil botrány Cseh Katalin és Donáth Anna EP-képviselőcsoportjában

Pedofil botrány Cseh Katalin és Donáth Anna EP-képviselőcsoportjában

Fredrick Federley, svéd középpárti európai parlamenti képviselő bejelentette, hogy szünetet tart a politikában, miután egykori párját több gyermekekkel szembeni szexuális visszaélés vádjával elítélték. Az érintettet, egy negyvenkét éves férfit huszonkét gyermek szexuális bántalmazása miatt ítélték el a 2013-ban és 2014-ben történt incidensek miatt, harmincnyolc esetben gyermekpornográfia, hat további vádpontban pedig szexuális zaklatás miatt is bűnösnek találta a bíróság. Az elítélt az Európai Parlamentben tevékenykedett, és alelnöke volt a liberális Renew Europe csoportnak, melynek a Momentum Mozgalom is alapítója. Ennek a frakciónak az alelnöke Cseh Katalin. Federeley most pszichológiai segítséget keres és betegszabadságot kért.

Fredrick Federley a Facebook-oldalán a napokban

azt írta

:

– tette hozzá, a nyilatkozatot az Express alapján a vadhajtasok.hu is szemlézte. Az Express szerint Federley korábbi partnerét huszonkét gyermek szexuális bántalmazása miatt ítélték el a 2013-ban és 2014-ben történt incidensek miatt, harmincnyolc esetben gyermekpornográfia, hat további vádpontban pedig szexuális zaklatás miatt is bűnösnek találta a bíróság. A negyvenkét éves férfi az Európai Parlamentben tevékenykedett, és alelnöke volt a liberális Renew Europe csoportnak, melynek a Momentum Mozgalom is alapítója. Ennek a frakciónak az alelnöke Cseh Katalin.

PestiSracok facebook image

Michael Arthursson, a Középpárt titkára kommentálta Federely bejelentését: Természetesen ezt nagyon komolyan vesszük. Ezek valóban szörnyű bűncselekmények, amelyekért ezt a személyt elítélték. Fredrick Federley egy ideje rosszul érzi magát, ami az utóbbi időben fokozódott. Arthursson hozzátette, hogy Federeley pszichológiai segítséget keres és betegszabadságot kért.

Forrás: Facebook/vadhajtasok.hu; Fotó: Horváth Péter Gyula/PestiSrácok.hu

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!