Pesti Srácok

Bukarestben kigyulladt egy koronavírusos betegeket kezelő kórház, négyen meghaltak

Bukarestben kigyulladt egy koronavírusos betegeket kezelő kórház, négyen meghaltak

Kigyulladt a bukaresti Matei Bals járványtani kórház koronavírusos betegeket kezelő egyik kórterme péntek hajnalban, a román hatóságok közlése szerint négy páciens vesztette életét.

Raed Arafat katasztrófavédelmi államtitkár elmondta, hogy román idő szerint hajnali ötkor jelezték a tüzet, amelyet a reggeli órákra sikerült eloltani. A hatóságok a helyszínen megtalálták három beteg maradványait, egy negyediket sikertelenül próbáltak újraéleszteni. További százhúsz pácienst más kórházakban helyeztek el. Az államtitkár szerint a négy elhunyt személyen kívül más nem szenvedett égési sérülést. A koronavírus-osztályon kezelt betegek kilencvennyolc százaléka lélegeztetőgéphez volt csatlakoztatva. A hatóságok egyelőre nem nyilatkoztak arról, hogy mi okozhatta a tüzet, a tűzoltók még vizsgálják a helyszínt. A bukaresti Matei Bals járványkórház 1953-ban épült, azóta többször korszerűsítették. A bukaresti törvényszéki ügyészség hivatalból eljárást indított gondatlanságból elkövetett emberölés gyanújával.

Legutóbb novemberben ütött ki tűz a kelet-romániai Karácsonkő (Piatra Neamt) koronavírusos betegeket ápoló kórházának intenzív osztályán, ahol tízen vesztették életüket, heten súlyosan megsérültek. A hatóságok akkor azt állapították meg, hogy egy meghibásodott gép okozhatta a tüzet, amelyet súlyosbítottak a koronavírusos betegek lélegeztetéséhez szükségesek oxigénpalackok. Bukarestben legutóbb 2010-ben volt nagyobb kórháztűz, akkor egy szakszerűtlenül beszerelt elektromos vezeték miatt a Giulesti szülészeti kórház egyik kórterme gyulladt ki, a tűzben hat csecsemő halt meg, további öt súlyosan megégett. Román egészségügyi szakemberek szerint a kórházak többsége régi épületekben működik, amelyekben a villanyvezeték-hálózat elavult, ezért nem bír el minden rákapcsolt elektromos eszközt.

Forrás: MTI; Fotó: MTI/AP/Exploziv TV Neamt (illusztráció)

PestiSracok facebook image
Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!