Pesti Srácok

Novák Katalin mérsékelt, higgadt CDU-Fidesz együttműködésben bízik

Novák Katalin mérsékelt, higgadt CDU-Fidesz együttműködésben bízik

Armin Laschet kerüli az alaptalan indokolatlan kritikákat a Fidesz esetében is. Novák Katalin mérsekelt, higgadt CDU-Fidesz együttműködésben bízik, a pragmatikus jó viszonyban, ami jellemző volt Annegret Kramp-Karrenbauer esetében is, és Angela Merkellel is – minderről Novák Katalin az InfoRádió Aréna című műsorában beszélt.

"Armin Laschet, a CDU új elnöke higgadt, mérsékelt ember. Nem ült fel mint Weber vagy Tusk arra a hullámra, hogy "mondjunk rosszat a Fideszről" – fogalmazott Novák Katalin az InfoRádióban. A műsorban többek között arról is kifejtette a véleményét, hogy milyen embernek tartja Armin Laschet német politikust, de szóba került a portugál elnökség és a járványügyi veszélyhelyzet is. A Fidesz alelnökének szavai szerint a CDU új elnöke, Észak-Rajna-Vesztfália államminisztere "komoly politikus". "Higgadt, mérsékelt ember, reményre okot adó a mentalitása" – tette hozzá Novák Katalin. A politikus elárulta, hogy Gulyás Gergely Miniszterelnökséget vezető miniszterrel még Laschet megválasztása előtt egyeztettek, és azt is kiemelte, hogy Armin Laschet "nem ült fel arra a hullámra, mint Manfred Weber, vagy Donald Tusk".

– fogalmazott. Hozzátette:

PestiSracok facebook image

Novák Katalin arról is beszélt, hogy bízik a jó együttműködésben, a magyar-német gazdasági kapcsolatok még annál is jobbak, mint korábban voltak. Ezért is remélik, hogy a kétoldalú kapcsolatok, és az EU-s színtéren az együttműködés is hasonlóan jók lesznek. Az InfoRádióban a portugál EU-s elnökségről, annak programjáról is kérdezték Novák Katalint. Szavai szerint nem szeretne borúlátó lenni, "inkább realista".

– fogalmazott a miniszter. Az uniós portugál elnökség programjáról, és a hasonló elképzelésekről pedig azt mondta: "mindez szép lenne a memoárban", de a járvány miatt konkrét feladatok vannak. Mindenekelőtt az a fontos, "hogy tudjunk egymással találkozni, kommunikálni", és hogy szabadon mozoghassanak. Novák Katalin szerint a vakcina beszerzés esetében "jó lenne egy határozott elnökség, határozott vezetés", ez az egyik legfontosabb feladat. A Next Generation EU közös, 750 milliárd eurós uniós hitelprogramról és helyreállítási alapról is beszélt: véleménye szerint ha már közösen elköteleződnek, együtt eladósodnak az EU-tagországok, akkor fontos, hogy minél előbb kézzelfogható segítség legyen. Novák Katalin hozzátette,

– mondta végül a miniszter a InfoRádióban.

A teljes beszélgetést ide kattintva hallgathatja meg.

Forrás: InfoRádió; fotó: PS/Horváth Péter Gyula

Ajánljuk még

"Büszke vagyok rá, hogy pályafutásom során nem tettem rosszat egy kollégámnak sem" - A születésnapos Stefka István a Polbeatben

‎Polbeat 2023 június 10.
Rendhagyó Polbeatet szerveztünk Stefka István 80. születésnapjára a Revolution '56 Szabadságharcos Sörözőbe, ahol a PestiSrácok.hu-s csapat mellett Stefka régi barátja és harcostársa, Alexa Károly irodalomtörténész, író, illetve a konzervatív televíziózás nagy, a rendszerváltoztatás utáni - a Horn-Kuncze-kormány által teljesen felszámolt - korszakának két jeles alakja (egyben az ünnepelt akkori munkatársa), Mátyássy Andrea és Dézsy Zoltán is elmondta méltatását, visszaemlékezését. Megszólalt továbbá Stefka István felesége, Naszályi Kornélia és egyik lánya, Stefka Nóra, továbbá Ambrózy Áron, Szabó Gergő és Szalai Szilárd. A Huth Gergely által celebrált rendkívüli adást végül egy fergeteges köszöntés követte, a tortát és a pezsgőt Stefka István kedvenc együttesének, az AC/DC-nek a dübörgésére hozták be a kollégák.