Pesti Srácok

Putyin bizalmasa kijelentette, hogy az övé a Navilnij videóján bemutatott nyaraló

Putyin bizalmasa kijelentette, hogy az övé a Navilnij videóján bemutatott nyaraló

Vlagyimir Putyin orosz elnök bizalmasa és egykori dzsúdópartnere, Arkagyij Rotenberg szombaton kijelentette, hogy övé az a százmilliárdokat érő titkos Fekete-tenger parti uradalom, amelyről Alekszej Navalnij ellenzéki politikus dokumentumfilmet készített, Putyin vagyonaként bemutatva a birtokot.

Navalnij és az általa alapított Korrupcióellenes Küzdelem Alapítvány (FBK) a filmben azt állította, hogy a 100 milliárd rubelt (mintegy 400 milliárd forintot) érő, Gelendzsik üdülőváros közelében lévő palota a korrupciós láncolatokból meggazdagodott Vlagyimir Putyin orosz elnöké. Putyin ezt tagadta. A filmet eddig több, mint 103 milliószor tekintették meg a YouTube-on. Navalnij munkatársai a filmes leleplezésre alapozva szerveztek Putyin-ellenes tüntetéseket múlt szombaton Oroszország számos városában. Rotenberg a Mash orosz videós hírszolgáltató Telegram-csatornáján most közzétett nyilatkozatában azt mondta: két évvel ezelőtt vette meg az uradalmat.

– árulta el.

PestiSracok facebook image

– áradozott az orosz oligarcha. Az ingatlan megszerzésről csak annyit árult el, hogy sok hitelező volt.

A 69 éves üzletember Oroszország leggazdagabbjai közé tartozik. Egy üzleti napilap szerint Rotenberg 2019-ben 75 milliárd rubelért (körülbelül 300 milliárd forintért) adta el részesedését a Sztrojgazmontazs gázvezeték-építéssel foglalkozó vállalatban. Neve szerepel azoknak az orosz személyeknek a listáján, akiket az Egyesült Államok és más nyugati országok szankciókkal sújtottak a Krím-félsziget 2014-es orosz bekebelezésével összefüggésben.

Rotenberg sajtóirodája közölte az Interfax hírügynökséggel, hogy egy hotel építését kezdték meg azon a tengerparti területen, amely Navalnij dokumentumfilmje szerint Monaco méretének csaknem negyvenszerese. Navalnij dokumentumfilmjében egy pazarul berendezett palota szerepel, amelynek tulajdonosi szerkezetét az ellenzéki politikus szerint szándékosan titkolják. A Mash Telegram-csatornáján viszont pénteken közzétettek egy videóriportot az állítólag még csak épülőfélben lévő gelendzsiki kúriáról, amelyben a riport szerint még az alapvető építési-szerelési munkálatok folynak. Navalnij virtuális eszközöket is használó "oknyomozó" dokumentumfilmje a Kreml szerint nem más, mint egy jó minőségű, nézettségvadász koholmány.

Forrás: MTI; Fotó: Navalny.com

Ajánljuk még

Boros Lajos, az "erkölcsi nulla", a "tégla" – Így lett a KISZ dalnokából a Hanglemezgyár cenzora

A Hálózat 2020 június 14.
Boros Lajos, a ma is népszerű "Lali király" a Danubius Rádiónál, Bochkor Gábor társaként lett igazán ismert. A hetvenes években még politikai csasztuskákat énekelt, olyan gyengén, hogy azt még az akkori sajtó is kritizálta. A KISZ egyik kedvence eredetileg mérnök volt, de olyan jól helyezkedett, hogy 1973-ban már ő is kimehetett a berlini VIT-fesztiválra. Egy másik rendszerkedvenc duó szerint Boros feljegyzéseket írt róluk, ők ezért nem mehettek a következő VIT-re, Kubába, holott Fidel Castro öccse is rajongott értük. Ők egyszerűen "téglának" nevezték Borost. Tény, hogy Boros jól helyezkedett, mert a Hanglemezgyárnál folytatta, ahol Bors Jenő és Erdős Péter befolyásos munkatársa lett. Galla Miklós szerint Boros "erkölcsi nulla" volt, és szándékosan gyereklemezként adta ki az albumukat. A ma már kevéssé ismert, de akkor nagyon népszerű Névtelen Nulla szerint nekik is Boros tartott be, legnagyobb sikereik idején nem adta ki a lemezüket, és később is C kategóriásak lettek. Boros Lajos ismeretlen története.

Jobba Gabi színésznő tragikus élete és öngyilkossága – Kik „vették el tőle a levegőt”?

Magyar ugar 2021 január 9.
Jobba Gabi hatalmas csillaga volt a Kádár-rendszernek, Aczél egyik kedvenc írója, Gyurkó László is támogatta, valamint az az Erdős Péter, akinek az egyik kedvese volt. Mégis öngyilkos lett, tragikusan fiatalon, mindössze harminchat évesen. „Nincs több erőm ezzel a lelki nyomorúsággal élni és nem akarok tovább senkinek a terhére lenni” – írta utolsó levelében, míg Gyurkó arra célzott, valakik tönkretették, elvették tőle a levegőt. Mi történhetett? Tóth Eszter Zsófia történész tragikus életének és halálának járt utána.