Pesti Srácok

A holland jogállamiságot dicsérte, a magyart alázta a holland pénzből megírt cikkében a HVG

A holland jogállamiságot dicsérte, a magyart alázta a holland pénzből megírt cikkében a HVG

Éles hangú cikkben kritizálta Magyarországot és lelkendezett a holland jogállamiságról a HVG, azonban nem csupán egy furcsa véleménycikkről van szó, a szöveg létrejöttét ugyanis nem más szponzorálta, mint a németalföldi ország nagykövetsége, így lelepleződött az oly nagy függetlenségéről híres balliberális lap.

A Magyarország ellen indított hetes cikkely szerinti eljárással foglalkozott a nagy botrányt okozó cikk, amelyben a HVG Amszterdamot magasztalta, hazánkat pedig a szőnyeg szélére állította – írta a Magyar Nemzet. Az Eurológus nevű, uniós témávkkal foglalkozó rovatban megjelent cikk végére odatették, hogy a megjelenést a Holland Királyság budapesti nagykövetsége támogatta, ami különös pikantériát ad az ügynek. Menczer Tamás külügyi államtitkár úgy reagált, mélyen aggódik a holland jogállamiság ­miatt, Varga Judit igazságügyi miniszter pedig helyreigazítást kért.

– olvasható a függetlenobjektív lap beszámolójában, amelynek szerzője Hollandiát a demokratikus értékek iránt elkötelezett országnak nevezte az írásban. Menczer Tamás külügyi államtitkár úgy reagált: ha jól érti, Hollandia és nagykövetsége aggódik a magyar demokráciáért, azonban hozzátenné, hogy a Benelux államban épp most bukott meg a kormány a családtámogatási botrány ­miatt.

PestiSracok facebook image

– összegzett Facebook-bejegyzésében a külügyi államtitkár. Varga Judit egy, a fentihez kapcsolódó, ugyancsak a HVG-t érintő ügyben jelezte, hogy helyreigazítást fog kérni a laptól, remélve, hogy javítják a szöveget. Az igazságügyi miniszter úgy fogalmazott: a HVG a tőle megszokott politikai elfogultsággal és rosszindulattal számolt be a vitáról.

– írta Facebook-posztjában Varga Judit, hozzátéve, hogy a magyar kormány továbbra is egy erős tagállamokon alapuló, erős unióban hisz, amelynek létjogosultságát az utóbbi időszak kihívásai is bebizonyították.

Forrás: Magyar Nemzet/PS; Vezető kép: HVG/képernyőfotó

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!