Pesti Srácok

Félmilliárdos támogatást kapott a debrecen-nyíregyházi római katolikus egyházmegye

Félmilliárdos támogatást kapott a debrecen-nyíregyházi római katolikus egyházmegye

Több, mint félmilliárd forintos fejlesztések fejeződtek be a debrecen-nyíregyházi római katolikus egyházmegye területén: a vissza nem térítendő támogatásokból templomok, közösségi épületek, plébániák, óvodák újultak meg.

Az egyházi közösségi célú programok és beruházások elnevezésű projekt keretében több, mint 228,8 millió forint vissza nem térítendő támogatás felhasználásával az egyházmegye huszonöt intézménye újult meg, de jutott közösségi programokra, rendezvénysorozatok szervezésére is. A program keretében egyebek mellett megújult a debreceni Megtestesülés templom belső tere, a nyíregyháza-borbányai templom tetőszerkezete, a debreceni Szent István-templom lábazata és nyílászárói, a demecseri templom padozata, de felújították például a nyírtassi, a kékcsei, a buji, a nagyvarsányi, a fülöpi templomot, a nyíregyháza-orosi, a fehérgyarmati, a pócspetri és a balkányi plébániát, valamint a tyukodi kápolnát is – írták. A 2018 eleje és 2020 vége között felhasznált támogatásból egyházközösségi táborokat is szerveztek Püspökladányban és a debreceni Szent István-plébánián. Nyíregyházán az egyházmegyei lelkipásztori intézetben közösségi programokat, több egyházközösségben pedig zarándoklatokat rendeztek.

A magyar katolikus egyház országos óvodafejlesztési programja keretében elnyert több, mint 268 millió forint vissza nem térítendő támogatásból a nyírbátori Báthory István katolikus óvoda, két tanítási nyelvű általános iskola és gimnázium Váradi utcai ingatlanján óvodát építettek.

PestiSracok facebook image

– áll az egyházmegye közleményében. A projekt által nyújtott támogatás keretében háromcsoportos óvoda épült sószobával, tornateremmel, kiszolgáló helyiségekkel, irodával, egyéni foglalkoztató-fejlesztő szobával. Azt is megemlítették, hogy százmillió forint vissza nem térítendő támogatást nyertek el a helyi nemzetiségi közösségek hitélete szempontjából jelentős nyíregyházi Magyarok Nagyasszonya-társszékesegyház és az egyházmegyei lelkipásztori intézet felújításának előkészítésére, és a beruházás első ütemének megvalósítására.

Forrás: MTI; Fotó: Wikipédia/Thaler Tamás

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!