Pesti Srácok

ITM: a kormány több intézkedéssel is támogatja, hogy a magyar családok, vállalkozások és intézmények környezetkímélő járműveket szerezhessenek be

ITM: a kormány több intézkedéssel is támogatja, hogy a magyar családok, vállalkozások és intézmények környezetkímélő járműveket szerezhessenek be

Valódi tettekre és nem üres jelszavakra van szükség a környezet, a teremtett világ megóvásához, a kormány ezért jelentős támogatásokat biztosít a nagycsaládoknak, a vállalkozásoknak és az intézményeknek környezetbarát járművek vásárlásához – mondta Schanda Tamás, az Innovációs és Technológiai Minisztérium (ITM) parlamenti és stratégiai államtitkára a tárca szombati közleménye szerint.

Az államtitkár ismertette: 2016 óta összesen csaknem öt és félezer elektromos autó és mintegy ötszáz robogó megvásárlására ítéltek oda támogatást magánszemélyeknek és cégeknek, köztük a járványhelyzetben különösen nehéz helyzetbe került taxisoknak.

– jelentette ki Schanda Tamás. A kormány ezért több intézkedéssel is támogatja, hogy a magyar családok, vállalkozások és intézmények környezetkímélő járműveket szerezhessenek be. Az államtitkár arról is beszámolt, hogy a felsőoktatási intézmények elektromosautó-beszerzéseit egy önálló konstrukció keretében, rendkívül kedvező feltételekkel támogatták. Az egyetemek összesen száztizenkilenc személygépkocsihoz jutottak hozzá, és hatvankilenc töltőállomást tudtak így kiépíteni.

PestiSracok facebook image

– tette hozzá. Schanda Tamás kiemelte, hogy külön figyelmet fordítanak azokra az intézményekre, amelyek a nehéz időkben is azért dolgoznak, hogy a legelesettebbeken segítsenek. A karitatív szervezetek összesen ötvennyolc e-autót vásárolhattak a kormányzati támogatási lehetőséggel élve.

Forrás: MTI; Fotó: MTI/Kovács Attila

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!