Pesti Srácok

Megérkezett az első szállítmány az oxfordi AstraZeneca-vakcinából

Megérkezett az első szállítmány az oxfordi AstraZeneca-vakcinából

Megérkezett az Európai Gyógyszerügynökség által engedélyezett oltóanyag, az oxfordi AstraZeneca-vakcina első szállítmánya Magyarországra – hangzott el az M1 aktuális csatorna szombat reggeli műsorában. Az első szállítmány – amely közúton érkezett a Hungaropharmához szombat reggel – több, mint húszezer ember oltására lesz elegendő; a terv szerint ezt a vakcinát a hatvan év alatti regisztrált krónikus betegek kapják majd.

Ezt a vakcinát a magyar Országos Gyógyszerészeti és Élelmezés-egészségügyi Intézet előbb engedélyezte, mint az Európai Gyógyszerügynökség. Ezzel az oltási munkacsoport már három vakcinával számol. A vakcina előnye, hogy viszonylag könnyen tárolható és szállítható, könnyebben, mint az addig használt vakcinák, mivel normál hűtött körülmények, kettő és nyolc fok között lehet tárolni, szállítani. Ebből az oltóanyagból is két adagra van szükség, a másodikat az első oltás után négy-tizenkét héttel lehet beadni. Magyarország 6 540 000 adagot kötött le ebből a vakcinából, ez 3 270 000 ember oltására elég – ismertették a műsorban.

Forrás: MTI; Fotó: MTI/Rosta Tibor

PestiSracok facebook image

Ajánljuk még

Jobba Gabi színésznő tragikus élete és öngyilkossága – Kik „vették el tőle a levegőt”?

Magyar ugar 2021 január 9.
Jobba Gabi hatalmas csillaga volt a Kádár-rendszernek, Aczél egyik kedvenc írója, Gyurkó László is támogatta, valamint az az Erdős Péter, akinek az egyik kedvese volt. Mégis öngyilkos lett, tragikusan fiatalon, mindössze harminchat évesen. „Nincs több erőm ezzel a lelki nyomorúsággal élni és nem akarok tovább senkinek a terhére lenni” – írta utolsó levelében, míg Gyurkó arra célzott, valakik tönkretették, elvették tőle a levegőt. Mi történhetett? Tóth Eszter Zsófia történész tragikus életének és halálának járt utána.