Pesti Srácok

Az EP baloldali politikai nyomásgyakorlást folytat

null

Az Európai Parlament (EP) baloldali többsége – az Európai Néppártot is beleértve – politikai nyomásgyakorlást folytat a "jogállamiságinak füllentett kérdésben" – mondta a Fidesz–KDNP EP-delegációvezetője a Kossuth Rádió Vasárnapi újság című műsorában nyilatkozva.

Deutsch Tamás úgy fogalmazott: több mint tizenkét év óta tartó brüsszeli képviselősége alatt nem hozott még annyira "primitív" határozatot az EP, mint amikor a héten arról döntött, hogy kész jogi eljárást indítani az Európai Bizottság ellen, ha a brüsszeli végrehajtó testület tovább késlekedik az uniós költségvetés védelmére létrehozott jogállamisági feltételrendszer alkalmazásával.

– jelentette ki a kormánypárti politikus. Kiemelte: a magyar baloldali EP-képviselők is minden erejükkel azon vannak, hogy a saját hazájuk ellen dolgozzanak.

PestiSracok facebook image

– fejtette ki Deutsch Tamás. A Fidesz–KDNP európai képviselője szerint "feketén-fehéren lelepleződött az európai és a magyar baloldal azon aljas mesterkedése", amellyel jogszabálynak álcázva próbálják politikailag zsarolni ellenfeleiket.

– hangsúlyozta Deutsch Tamás.

Forrás: MTI; Fotó: MTI/Varga György

Ajánljuk még