Pesti Srácok

Ejtették a Hír TV svédországi tudósítója ellen indított eljárást

Ejtették a Hír TV svédországi tudósítója ellen indított eljárást

Portálunk már megírta, hogy Bugnyár Zoltán a vetlandai, hét ember sérelmére elkövetett késes támadásról szeretett volna tudósítani március 4-én, ám védett objektum elleni bűncselekmény gyanújával a svéd rendőrök őrizetbe vették. A Hír TV beszámolójából kiderül, hogy vádemelés nélkül lezárta a nyomozást az Uppsalai Rendőrkapitányság.

A Hír TV svédországi tudósítója a vetlandai, hét ember sérelmére elkövetett késes támadásról szeretett volna tudósítani március 4-én, amelyhez háttérként a rendőrség belvárosi épületét választotta, amikor két egyenruhás arra szólította fel a tevékenységet abbahagyó és magát újságíróként igazoló tudósítót, hogy kövesse őket az épületbe. Az őrizetbe vett újságírót két órán keresztül vizsgálati fogságban tartották és eljárást kezdeményeztek ellene.

A nyomozás megszüntetéséről a rendőrség a tudósító ügyvédjét értesítette szűkszavúan, annak közvetlen okait nem közölték. Bugnyár Zoltán kikérte a nyomozati anyagot, amelyet a rendőrség ígérete szerint hamarosan megküld részére. A tudósító úgy véli, a nyomozás megszüntetésében több ok is közrejátszhatott. A lefoglalt felvételeken jól látszott, hogy annak nem a rendőrségi épület volt a közvetlen tárgya, illetve hozzájárulhatott az is, hogy svéd és nemzetközi médiafigyelem övezte az ügyet, valamint, hogy létezik egy olyan precedensértékű, 2015-ös legfelsőbb bírósági döntés, amely kimondja, hogy a szólásszabadság alkotmányos joga erősebb az objektumvédelmi törvénynél.

Forrás: Hír TV

PestiSracok facebook image
Ajánljuk még

"Büszke vagyok rá, hogy pályafutásom során nem tettem rosszat egy kollégámnak sem" - A születésnapos Stefka István a Polbeatben

‎Polbeat 2023 június 10.
Rendhagyó Polbeatet szerveztünk Stefka István 80. születésnapjára a Revolution '56 Szabadságharcos Sörözőbe, ahol a PestiSrácok.hu-s csapat mellett Stefka régi barátja és harcostársa, Alexa Károly irodalomtörténész, író, illetve a konzervatív televíziózás nagy, a rendszerváltoztatás utáni - a Horn-Kuncze-kormány által teljesen felszámolt - korszakának két jeles alakja (egyben az ünnepelt akkori munkatársa), Mátyássy Andrea és Dézsy Zoltán is elmondta méltatását, visszaemlékezését. Megszólalt továbbá Stefka István felesége, Naszályi Kornélia és egyik lánya, Stefka Nóra, továbbá Ambrózy Áron, Szabó Gergő és Szalai Szilárd. A Huth Gergely által celebrált rendkívüli adást végül egy fergeteges köszöntés követte, a tortát és a pezsgőt Stefka István kedvenc együttesének, az AC/DC-nek a dübörgésére hozták be a kollégák.