Pesti Srácok

Ma tárgyalja a Minority SafePack polgári kezdeményezést az Országgyűlés

Ma tárgyalja a Minority SafePack polgári kezdeményezést az Országgyűlés

A Minority SafePack elnevezésű európai polgári kezdeményezésről szóló határozati javaslatról tart ma általános vitát az Országgyűlés. Az indítvány elfogadása esetén az Országgyűlés mély megdöbbenését fejezné ki amiatt, hogy az Európai Bizottság teljes egészében elutasította az európai őshonos nemzeti kisebbségek érdekét szolgáló kezdeményezést. Az Országgyűlés csütörtökön és pénteken folytatja ülését.

A házelnök napirendi javaslata alapján a parlamenti munka szerdán tizenhárom órakor kezdődik, elsőként a közelmúltban elhunyt három korábbi képviselőről, Kovács Jenőről (MSZP), Rigler Zoltánról (Fidesz) és Varga Gézáról (Jobbik) emlékeznek meg, majd napirend előtti felszólalások következnek. A képviselők ezt követően másfél órában tehetnek fel interpellációkat, további hatvan percben pedig azonnali kérdések és válaszok hangozhatnak el. Az ülésnap végén kezdődhet vita a Minority SafePack kezdeményezéssel kapcsolatban megfogalmazott határozati javaslatról, amelyet a parlament nemzeti összetartozás bizottsága nyújtott be. Az indítvány elfogadása esetén az Országgyűlés mély megdöbbenését fejezné ki amiatt, hogy az Európai Bizottság teljes egészében elutasította az európai őshonos nemzeti kisebbségek érdekét szolgáló kezdeményezést, így nem csak az Európai Parlament támogató véleményét hagyta figyelmen kívül, hanem az európai polgárok akaratát is semmibe vette. Az Országgyűlés csütörtökön és pénteken folytatja ülését, amely április 12-én, hétfőn ér véget, a PestiSrácok.hu oldalán folyamatosan olvashat tudósítást az elhangzottakról.

Forrás: MTI; Fotó: MTI/Szigetváry Zsolt

PestiSracok facebook image
Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!