Pesti Srácok

Arkansas államban betiltották a kiskorúak nemátalakító kezeléseit, a jogvédők persze azonnal tiltakozni kezdtek

Arkansas államban betiltották a kiskorúak nemátalakító kezeléseit, a jogvédők persze azonnal tiltakozni kezdtek

Arkansas lett az első amerikai állam, amely betiltotta a 18 év alattiak nemátalakító kezelését és műtéteit. Kedden fogadták el a törvényjavaslatot, amely az előzők mellett eltiltja az orvosokat attól is, hogy pubertásblokkolókat szolgáltassanak kiskorúak számára – írja a Mandiner.

A törvényjavaslat nem ment át könnyen, mert Asa Hutchinson kormányzó eredetileg vétóval élt a javaslattal szemben. Azt mondta, hogy az egy „kormányzati túlterjeszkedés”, illetve csupán „az amerikai kultúrharc szüleménye”, de döntését az állami Képviselőház és Szenátus is felülbírálta, így a törvényjavaslatot az előbbiben 72-25, míg az utóbbiban 25-8 arányban elfogadták – írják.

Az Amerikai Polgárjogi Szervezet (American Civil Liberties Union, ACLU) egyből tiltakozott a törvényjavaslat ellen. Mint közölték, az

PestiSracok facebook image

illetve egy

Mint a cikkben írják, a törvényjavaslat támogatói azt állítják, hogy ezzel akarják megvédeni a gyermekeket olyan életdöntésektől, amelyeket később megbánhatnak. Kitértek emellett a pubertásblokkolók, illetve a hormonkezelések esetleges mellékhatásaira is. Jelenleg 16 államban gondolkoznak hasonló szabályozáson.

Forrás: Mandiner, kiemelt kép: Résztvevők a 19. Budapest Pride, a leszbikus, meleg, biszexuális, transznemű és queer (LMBTQ) közösség fesztiváljának felvonulása előtt Budapesten, az Alkotmány utcában 2014. július 5-én. (MTI/Szigetváry Zsolt)

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!