Pesti Srácok

Dárdai magyar segítője sem ért egyet Gulácsi Péter LMBTQ-s megnyilvánulásával

Dárdai magyar segítője sem ért egyet Gulácsi Péter LMBTQ-s megnyilvánulásával

Petry Zsolt, a Hertha BSC magyar kapusedzője nagyinterjút adott a Magyar Nemzetnek, amelyben kitért többek között a hazai futballválogatott szereplése mellett Gulácsi Péter nagy port kavaró, az LMBTQ- közösséget támogató kiállására is.

Petry szerint a nemzeti tizenegy a Rossi-érában hatalmasat lépett előre a "Storckkal a végén már döcögő, majd Leekensszel egy helyben topogó" állapothoz képest. A szakember az elmúlt időszak zajos sikerei helyett inkább az olyan mérkőzéseket emelte ki, mint a San Marino és az Andorra elleni, ugyanis szerinte a nemzetközi futballelit rendkívül szoros, leszámítva egy-két szigetországot, ahol még mindig dobják a tizenegyest, már egyik csapat ellen sem lehet biztosra menni. Így fordulhatott elő többek között az is, hogy Észak-Macedónia válogatottja idegenben győzte le Németországot, "korábban ilyet el sem tudtunk képzelni" tette hozzá.

Petry az interjú során Gulácsi Péter az LMBTQ-közösséget támogató megnyilvánulásával kapcsolatban elmondta, hogy Gulácsi Péternek a szivárványcsaládokról alkotott liberális véleményével a magyar társadalom többsége nem ért egyet. Ezt követően megjegyezte, hogy elvi alapon nem lehet és nem is szabad őt elítélni csak azért, mert elmondta a véleményét.

PestiSracok facebook image

– tette hozzá a kapusedző. A sportolók közéleti állásfoglalásaival kapcsolatban Petry meglehetősen határozottan foglal állást:

Az interjú végén a Hertha BSC stábtagja elmondta, hogy teljes mértékben a nemzeti, konzervatív oldallal szimpatizál társadalompolitikai kérdésekben.

– zárta interjúját Petry Zsolt.

A teljes interjút ITT olvashatják el.

Forrás: Magyar Nemzet/Mandiner; Fotó: MTI/EPA/Filip Singer
Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!