Pesti Srácok

Pofára estek a baloldali szakszervezetek, a tanárok és diákok többsége visszatért az iskolákba

Pofára estek a baloldali szakszervezetek, a tanárok és diákok többsége visszatért az iskolákba

A Pedagógusok Szakszervezetének elnöke az InfoRádiónak adott interjújában elmondta, hogy a pedagógusok szinte teljes létszámban jelen vannak az újranyitott alsó tagozatokban. Szabó Zsuzsa úgy vélekedett, hogy ehhez hozzájárult az is, hogy mintegy kétszázezer pedagógust már beoltottak, a tanároknak mindössze öt-hat százalékuk nem élt eddig az oltás lehetőségével. Kiemelte azt is, hogy a kistelepüléseken alig volt tapasztalható hiányzás; egy harminc fős osztályból legfeljebb csak öten maradtak otthon. Átlagosan szerinte a tanulóknak a tíz-harminc százaléka nem tért vissza eddig az intézményekbe.

A PSZ korábban nem támogatta, hogy teljes mértékben újranyissák április 19-től az iskolákat, ezért mindenképpen részsikerként élték meg, hogy a felső tagozatok és a középiskolák nyitását kitolták. Mint Szabó Zsuzsa mondta, ez különösen az érettségi osztályok esetén fontos, mert egy betegség esetén rossz kihatással lenne az érettségire. Kifejtette, hogy jelen helyzetben, amikor az élet védelme a legfontosabb, javaslatuk szerint ne zsúfoljanak be harminc tanulót egy tanterembe, és a digitális oktatásban nem részt vevő felsős tanárok segítségét is kérik ennek kivitelezéséhez. A PSZ elnöke továbbá azt is kérte, hogy az óvodások esetében, amennyiben az időjárás engedi, a gyermekek a lehető legtöbbet tartózkodjanak a szabadban, az iskolákban pedig ügyelni kell arra, hogy az ebédlőkhöz hasonló közösségi terekben ne keveredjenek a gyerekek.

Forrás: InfoRádió; Fotó: MTI/Balogh Zoltán

PestiSracok facebook image

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!