Pesti Srácok

Szijjártó: csütörtökön újabb 400 ezer oltóanyag érkezik Kínából

Szijjártó: csütörtökön újabb 400 ezer oltóanyag érkezik Kínából

Újabb 400 ezer oltóanyag érkezik csütörtökön Kínából – mondta a külgazdasági és külügyminiszter az MTI-nek. Szijjártó Péter közölte: már 1,7 millió oltóanyag érkezett Kínából, ami hozzájárult ahhoz, hogy Magyarország Európa "élmezőnyébe", egészen pontosan a második helyre került az átoltottság tekintetében.

– emelte ki.

PestiSracok facebook image

– fogalmazott Szijjártó Péter. Kitért arra is: éppen "a Karmelitába" indul, ahol Orbán Viktor miniszterelnök a Kínai Népköztársaság elnökével, Hszi Csin-pinggel beszél telefonon, elsősorban a világjárvánnyal szembeni védekezés során kialakított együttműködésről.

– jelentette ki Szijjártó Péter.

Forrás: MTI; Kiemelt kép: Facebook

Ajánljuk még

Jobba Gabi színésznő tragikus élete és öngyilkossága – Kik „vették el tőle a levegőt”?

Magyar ugar 2021 január 9.
Jobba Gabi hatalmas csillaga volt a Kádár-rendszernek, Aczél egyik kedvenc írója, Gyurkó László is támogatta, valamint az az Erdős Péter, akinek az egyik kedvese volt. Mégis öngyilkos lett, tragikusan fiatalon, mindössze harminchat évesen. „Nincs több erőm ezzel a lelki nyomorúsággal élni és nem akarok tovább senkinek a terhére lenni” – írta utolsó levelében, míg Gyurkó arra célzott, valakik tönkretették, elvették tőle a levegőt. Mi történhetett? Tóth Eszter Zsófia történész tragikus életének és halálának járt utána.

Háromgyermekes postáskisasszonnyal, a pártklub kalandos múltú sztárjával bukott le Jakab Péter

Exkluzív 2021 november 24.
Háromgyermekes édesanya Molnár Enikő, Jakab Péter kabinetfőnöke, akivel lebukott a Jobbik elnöke – tudta meg a PestiSrácok.hu. Hétfőn a Bors hozott hozott nyilvánosságra egy videofelvételt, amelyen az látható, hogy Jakab egy budapesti lakásnál várja a nőt, majd széttárt karokkal rohan elé, másnap reggel pedig nagy körültekintéssel, együtt is távoztak a lakásból. Az azóta megjelent cikkek szerint Jakab autója többször is ennél a lakásnál parkolt és olyan fotó is nyilvánosságra került, amelyen a Jobbik elnöke egy bőrönddel érkezik a lakáshoz. Kedden pedig arról írt a Bors, hogy bár Molnár Enikő letagadta, hogy Jakab ezúttal is nála töltötte az éjszakát, később úgy menekítették ki a politikust a lakásból. Jakab Péter persze tagad és perrel fenyeget mindenkit, azt próbálja elhitetni, hogy csak munkakapcsolat fűzi a kabinetfőnökéhez, és egész éjszakákon át csak dolgoznak.