Pesti Srácok

Több mint tizenhárom év fegyházat kap a pedofil apa

Több mint tizenhárom év fegyházat kap a pedofil apa

A Fővárosi Fellebbviteli Főügyészség szerdai közleménye szerint helybenhagyta a másodfokú bíróság a Fővárosi Törvényszék ítéletét, amely tizenhárom év hat hónap fegyházbüntetéssel sújtott egy férfit a kislánya ellen visszaesőként elkövetett szexuális erőszak miatt.

A Fővárosi Főügyészség 2020 nyarán emelt vádat a középkorú férfi ellen szexuális erőszak bűntette és hamis magánokirat felhasználásának vétsége miatt. A vádlottat a kislánya ellen 2014–2015-ben elkövetett szexuális erőszak miatt 2017-ben jogerősen 6 év szabadságvesztésre ítélték. Miután 2019 nyarán feltételes szabadságra bocsátották, felvette volt élettársával és kislányával a kapcsolatot, annak ellenére, hogy a bíróság megszüntette a szülői felügyeleti jogát. 2019 decemberében volt élettársa nevében fogorvosi kezelésre hivatkozó hamis igazolást készített, azt felhasználva a kislányát az iskolából elhozta, lakásába vitte, ahol az akkor 8 éves gyerekkel szexuális cselekményt végzett.

A Fővárosi Törvényszék 2021 januárjában kihirdetett ítéletével a különös visszaeső vádlottat bűnösnek mondta ki 12. életévet be nem töltött, hozzátartozója sérelmére elkövetett szexuális erőszak bűntette és hamis magánokirat felhasználása vétsége miatt, és a férfit 13 év és 6 hónap fegyházbüntetésre ítélte. A vádlottat véglegesen eltiltotta minden olyan foglalkozás gyakorlásától és tevékenység végzésétől, amelyben 18 év alatti személy nevelését, felügyeletét, gyógykezelését végezné. Az elsőfokú bíróság kizárta a feltételes szabadságra bocsátás lehetőségét. Az ítélet ellen a vádlott és védője a büntetés enyhítéséért fellebbezett. A Fővárosi Fellebbviteli Főügyészség a határozat helybenhagyását kezdeményezte. A Fővárosi Ítélőtábla 2021. március végén hozott végzésével helybenhagyta a vádlottra kiszabott büntetést.

Forrás: MTI; Fotó: ANP ROOS KOOLE (illusztráció)

PestiSracok facebook image
Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!