Pesti Srácok

Már Magyarország vezeti az uniós oltottsági listát

null

Magyarország vezet átoltottság tekintetében az Európai Unión belül – derül ki a Johns Hopkins Egyetem, valamint az Our World in Data adatait feldolgozó Index-elemzésből. Eszerint a világon az átoltottsági ranglista tizedik helyén állunk, főként törpeállamok – Seychelles-szigetek, San Marino, Monaco –, valamint többmilliós nagyságrendű, de Magyarországénál jóval kisebb népességgel rendelkező államok – Bahrein, Katar – előznek meg minket. Rajtuk kívül a közel hasonló népességgel rendelkező Izrael és az Egyesült Arab Emírségek, valamint a tizenkilencmilliós Chile, illetve az Egyesült Államok állnak előttünk a listán. Az Európai Unióban viszont Málta helyére léptünk, azaz oltások tekintetében a legjobban állunk.

Jó hír, hogy az Our World in Data statisztikáiból az derül ki, hogy a fertőzöttek, valamint a halálozások száma is gyors ütemben esett vissza az utóbbi napokban Kelet-Európában. Korántsem ennyire kedvező ugyanakkor, hogy az elhunytak arányát tekintve még mindig rosszabbak az adatok Kelet-Európában, mint a nyugat-európai országok többségében.

Forrás: Index; Fotó: MTI/Rosta Tibor

PestiSracok facebook image

Ajánljuk még

A walesi labdarúgó-szövetség felszólította a FIFA-t, hogy engedje az LMBTQ-propagandát

NVNeugebauer Viktor Sport 2022 november 25.
A FIFA-világbajnokság első napjaiban – mint várni is lehetett – több szurkolót megszólítottak a biztonsági őrök, akik szivárványszínű vagy szivárvány mintájú ruhákat vagy kiegészítőket viseltek. De ez már nem marad így sokáig: a walesi labdarúgó-szövetség felszólította a FIFA-t, hogy lépjen közbe, és állítsa le az ilyen beavatkozásokat.

Dollárbaloldal – A CIA-ig érnek a szálak

PPestiSrácok.hu Forró drót 2022 november 25.
A baloldal választási kampányát a tengerentúlról milliárdokkal támogató Action for Democracy kapcsolatrendszere egészen az amerikai titkosszolgálatig, a CIA-ig ér – derül ki abból a jelentésből, amelyet a nemzetbiztonsági bizottság szerdán tett közzé. A jelek szerint az amerikaiak által támogatott kör kulcsszereplője a Bajnai Gordon, illetve a Ficsor Ádám nevével fémjelzett DatAdat-csoport, amely gyakorlatilag az ellenzéki kampányt lebonyolította – írja az Origo.