Pesti Srácok

Tíz év fegyházra ítélték azt a nőt, aki volt élettársára gyújtotta a házát

Tíz év fegyházra ítélték azt a nőt, aki volt élettársára gyújtotta a házát

Tíz év fegyházbüntetésre ítélt a Kecskeméti Törvényszék nem jogerősen egy tiszakécskei nőt, aki rágyújtotta a házukat volt élettársára és annak új párjára 2019 őszén – közölte a bíróság csütörtökön az MTI-vel. A közlemény szerint a nő ellen különös kegyetlenséggel, több emberen, védekezésre képtelen személy sérelmére elkövetett emberölés kísérlete miatt emelt vádat a Bács-Kiskun Megyei Főügyészség.

A negyvennégy éves vádlott tíz évig élt a sértett férfival a közös tulajdonukban lévő családi házban. Kapcsolatuk 2013-ban megszakadt, a nő ezt követően külföldön prostituáltként dolgozott és időnként kábítószert is fogyasztott; 2019 júliusában végleg hazatért Magyarországra, de addigra a férfi már egy másik nővel élt. A sértettek ideiglenesen befogadták a vádlottat az otthonukba. A nő mégis úgy érezte, hogy ki akarják semmizni, el akarják venni a lakását. A bűncselekmény előtti napokban kábító hatású anyagot fogyasztott, egyre zavartabbá vált, belső hangokat hallott, hangulatingadozásai voltak, kialvatlanságra panaszkodott.

A nő 2019. szeptember 14-én azt hangoztatta, hogy mindenkin bosszút áll. Késő este tüzet okozott a házban, majd elhagyta a helyszínt. A tiszakécskei rendőrőrsre ment, ahol bejelentette, hogy rágyújtotta a házat a sértettekre. A férfi hajnalban felébredt a tűzre és új élettársával az utcára menekült. Nem sokkal később visszamentek, hogy kimentsék a vádlottat is, mivel nem tudták, hogy elhagyta az épületet. A tűzoltókat egy járókelő értesítette. A tűz következtében mindkét sértett nyolc napon belül gyógyuló égési sérüléseket szenvedett, a ház pedig lakhatatlanná vált. Az ítélet nem jogerős, mivel az ellen a vádlott és a védő fellebbezést jelentett be. A fellebbezéseket a Szegedi Ítélőtábla bírálja el – áll a közleményben.

Forrás: MTI; Fotó: police.hu

PestiSracok facebook image
Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!