Pesti Srácok

A TEK főigazgatója szerint szigorúbb szabályok jönnek, fokozni kell a felderítést (Videó!)

Szigorúbb szabályokat vezetnek be a hazánkban rendezett világesemények miatt a terrorizmus elleni védekezésben – erről a Terrorelhárítási Központ főigazgatója beszélt a Hír TV-ben csütörtökön este. Hajdu János elmondta: a szakemberek fogják eldönteni, hogy hol és milyen területen érdemes szigorítani, ezt követően fordulnak javaslattal Pintér Sándor belügyminiszterhez – írta meg az Index.

Mint ismert, a futball Európa-bajnokság egyik budapesti mérkőzésén akart robbantani, a Balatonon pedig autóval a tömegbe hajtani az a huszonegy éves férfi, akit a Terrorelhárítási Központ kommandósai fogtak el kedden Kecskeméten. Hajdu János ezzel kapcsolatban elmondta: a fiatalember az Iszlám Állam egyik kommunikációs felületén, egy chatszobán keresztül informálódott és osztotta meg terveit. Az, hogy a most elfogott férfi hogyan jutott be ide, az vizsgálat tárgyát fogja képezni. Leszögezte: nem várhattak tovább, hiszen mindezeket nem évek múlva tervezte elkövetni, hanem mostanában, Magyarországon és Budapest területén. Azt hozzátette: nem lehet sorozatelkövetésről beszélni, magyar terrorsejtekről, terroristák csoportjáról.

Forrás: Index, Hír TV

PestiSracok facebook image

Ajánljuk még

"Büszke vagyok rá, hogy pályafutásom során nem tettem rosszat egy kollégámnak sem" - A születésnapos Stefka István a Polbeatben

‎Polbeat 2023 június 10.
Rendhagyó Polbeatet szerveztünk Stefka István 80. születésnapjára a Revolution '56 Szabadságharcos Sörözőbe, ahol a PestiSrácok.hu-s csapat mellett Stefka régi barátja és harcostársa, Alexa Károly irodalomtörténész, író, illetve a konzervatív televíziózás nagy, a rendszerváltoztatás utáni - a Horn-Kuncze-kormány által teljesen felszámolt - korszakának két jeles alakja (egyben az ünnepelt akkori munkatársa), Mátyássy Andrea és Dézsy Zoltán is elmondta méltatását, visszaemlékezését. Megszólalt továbbá Stefka István felesége, Naszályi Kornélia és egyik lánya, Stefka Nóra, továbbá Ambrózy Áron, Szabó Gergő és Szalai Szilárd. A Huth Gergely által celebrált rendkívüli adást végül egy fergeteges köszöntés követte, a tortát és a pezsgőt Stefka István kedvenc együttesének, az AC/DC-nek a dübörgésére hozták be a kollégák.