Pesti Srácok

Elkezdődött a Szent János Kórház Kútvölgyi tömbjének homlokzati felújítása

Elkezdődött a Szent János Kórház Kútvölgyi tömbjének homlokzati felújítása

Az Észak-Közép Budai Centrumkórház Új Szent János Kórház és Szakrendelő Kútvölgyi Klinikai Tömbjének homlokzati felújítása kezdődött el kedden – jelentette be közösségi oldalán Fürjes Balázs, a Miniszterelnökség Budapest és a fővárosi agglomeráció fejlesztéséért felelős államtitkár. A beruházásra a kormány tizenegymilliárd forintot biztosít.

A Kútvölgyi torony hamarosan nyolcvanéves lesz, ezért már itt volt az ideje a rekonstrukciónak. A Szent János Kórház, amely évente egymillió járóbeteget fogad, és ötvenezer fekvőbeteget kezelnek ott, a második és a tizenkettedik kerület szégyene az elhanyagolt állapota miatt, ezért Fürjes Balázs és Gór Csaba – akik a körzetben mérettetik meg magukat az országgyűlési képviselőként a Fidesz színeiben – megsürgették az épület felújítását.

A felújítást már korábban elkezdték, de a homlokzat lebontásánál kiderült, a szerkezet is olyan gyenge, hogy azt is meg kell erősíteni. A munka ekkor leállt, de a két fideszes induló elérte, hogy felgyorsuljanak az események. Ennek köszönhetően tizenegyezer négyzetméternyi homlokzat újul meg, amire a kormány tizenegymilliárd forintot ad. Ebben benne van az új hőszigetelés és az ablakok cseréje is – derült ki Fürjes Balázs keddi Facebook-bejegyzéséből:

PestiSracok facebook image

Több budai egészségügyi intézet is megújult már

Gór Csaba, aki a második kerület kormánypárti önkormányzati képviselője, elmondta: a baloldali rémhírekkel ellentétben 2014 óta több mint hatvannégymilliárd forint érkezett eddig ebbe a régióba, aminek köszönhetően el tudták kezdeni az Irgalmasrendi Kórház felújítását, megtörtént a Szent Ferenc Kórház felújítása és a Csillahegyi rendelő is megújult. Az Egészséges Budapest Program részeként folyamatban van a második kerületi Kapás utcai rendelő felújítása is.

Forrás: Facebook; Vezető kép: ittlakunk.hu

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!