Pesti Srácok

Észtország és Litvánia szerint orosz harci repülőgépek sértették meg légterüket

null

Észtország és Litvánia is orosz harci repülőgépek légtérsértéséről számolt be szerdán. Mindkét eset kedden délelőtt történt, az ügyben a balti országok bekérették az illetékes orosz nagyköveteket.

Az észt hadsereg közölte, hogy az orosz légierő két Szu–35S típusú nehéz vadászbombázó repülőgépe sértette meg a balti állam légterét. Az eset miatt bekérették a tallinni orosz nagykövetség ügyvivőjét, és jegyzékben tiltakoztak a történtek ellen. Úgy tudni, idén már negyedszer sértették meg orosz repülőgépek az észt légteret. Litvánia a nap folyamán szintén beszámolt arról, hogy két orosz repülőgép hatolt be jogosulatlanul a légterébe. A vilniusi külügyminisztérium is bekérette az ottani orosz nagykövetség egyik diplomatáját, szintén jegyzékben tiltakozva nála a történtek miatt. A két incidens kedd reggel történt. Az észt közlések szerint a két vadászgép nem kapcsolta be az elektronikus azonosító rendszerét és nem továbbította repülési tervét sem. Az orosz pilóták nem vették fel a kapcsolatot a repülésirányítással sem a kevesebb mint egy percig tartó légtérsértés során. Arvydas Anusauskas litván védelmi miniszter szerint a légtérsértések kapcsolatban állhatnak az évente megrendezett, BALTOPS fedőnevű NATO-hadgyakorlattal, amely jelenleg a Balti-tengeren tart még péntekig – közölte a BNS helyi hírügynökség.

Forrás: MTI; Fotó: Wikipédia

PestiSracok facebook image

Ajánljuk még

A walesi labdarúgó-szövetség felszólította a FIFA-t, hogy engedje az LMBTQ-propagandát

NVNeugebauer Viktor Sport 2022 november 25.
A FIFA-világbajnokság első napjaiban – mint várni is lehetett – több szurkolót megszólítottak a biztonsági őrök, akik szivárványszínű vagy szivárvány mintájú ruhákat vagy kiegészítőket viseltek. De ez már nem marad így sokáig: a walesi labdarúgó-szövetség felszólította a FIFA-t, hogy lépjen közbe, és állítsa le az ilyen beavatkozásokat.

Dollárbaloldal – A CIA-ig érnek a szálak

PPestiSrácok.hu Forró drót 2022 november 25.
A baloldal választási kampányát a tengerentúlról milliárdokkal támogató Action for Democracy kapcsolatrendszere egészen az amerikai titkosszolgálatig, a CIA-ig ér – derül ki abból a jelentésből, amelyet a nemzetbiztonsági bizottság szerdán tett közzé. A jelek szerint az amerikaiak által támogatott kör kulcsszereplője a Bajnai Gordon, illetve a Ficsor Ádám nevével fémjelzett DatAdat-csoport, amely gyakorlatilag az ellenzéki kampányt lebonyolította – írja az Origo.