Pesti Srácok

Kálomista Gábor cáfolta, hogy közpénz lenne az őszödi beszédről készülő filmjében

Kálomista Gábor cáfolta, hogy közpénz lenne az őszödi beszédről készülő filmjében

Az őszödi beszédről készülő filmben nincsen közpénz, de támogatókra számítanak – cáfolta meg Kálomista Gábor azokat a Gyurcsány-párti híreszteléseket, amelyek szerint az Elk*rtuk című film nyolcszázmillió forintba került a magyar adófizetőknek. A producer azt is elmondta: a 2006-os történéseket történelmi jelentőségű botránynak tartja – számolt be a Magyar Nemzet.

A lap vasárnapi cikkében azt írja: minden valóságot nélkülöz a Demokratikus Koalíció azon állítása, hogy az őszödi beszédről készülő film, az Elk*rtuk nyolcszázmillió forint közpénzből valósult volna meg. Kálomista Gábor és Helmeczy Dorottya, a film producerei az Index.hu-nak adott interjúban közölték: ezt az állítást érdemes több oldalról is megvizsgálni. A közpénzekkel kapcsolatos, tehát állami forrásokról szóló adatok nyilvánosak.

– magyarázta az őszödi beszédről készülő film producere, Kálomista Gábor. A producer leszögezte: kormánypárti politikusok sem kapcsolódnak a filmhez.

PestiSracok facebook image

– mondta a producer.

– magyarázta Kálomista, aki hozzátette: az illető visszanyúlt a történelem jól bevált módszeréhez, és rendőrségi eszközöket bevetve idézett elő egy hatalmas bajt – amitől emberek sérülnek, adott esetben halnak meg –, hogy elleplezze a csalását. Kálomista Gábor a film anyagi hátteréről úgy fogalmazott: úgy gondolták, hogy az NFI jelenlegi döntési rendszerében ez a film nem tud elkészülni.

– zárta le a film anyagi részét firtató kérdéseket a producer. A film jelentőségéről pedig úgy fogalmazott: az alapjául szolgáló eseményeket történelmi jelentőségű botránynak tartja.

– mondta el véleményét a film producere.

Forrás: Index, Magyar Nemzet; Fotó: MTI/Szigetváry Zsolt

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!